Városlista
2025. augusztus 21, csütörtök - Sámuel

Hírek

2019. Június 28. 13:01, péntek | Belföld
Forrás: mti

Jelentősen javult a baleseti statisztika

Jelentősen javult a baleseti statisztika

Jelentősen javult az országos baleseti statisztika, az év első felében 51-gyel kevesebb halálos baleset történt, mint az előző év azonos időszakában - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság szóvivője pénteken az M1-en.

Gál Kristóf hozzátette: az utóbbi 30 év adatai szerint 2013-ban volt a legkevesebb halálos baleset, de a 2019-es év eddigi adatai szerint 7-tel kevesebb ember halt meg közlekedési balesetben, mint 2013 azonos időszakában.

A halálos balesetek elsődleges oka az idén is a gyorshajtás volt. A közlekedési balesetekben meghalt sofőrök 30 százaléka és az utasok 50 százaléka nem használt biztonsági övet - fűzte hozzá.

Általában a három nyári hónapban történik az éves balesetek harmada, szerinte ez leginkább azzal magyarázható, hogy a melegben eltompulnak a reflexek és csökken a reakcióidő. Az Országos Rendőr-főkapitányság szóvivője ezért azt ajánlotta, hogy a közlekedők tartsanak a szokásosnál nagyobb követési távolságot.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 20. 08:39, szerda | Belföld

Augusztus 20. - Felvonták a nemzeti lobogót az Országház előtt

Katonai tiszteletadás mellett, Sulyok Tamás köztársasági elnök jelenlétében felvonták Magyarország nemzeti lobogóját az augusztus 20-i állami ünnepen, szerda reggel a Parlament előtti Kossuth Lajos téren.

2025. Augusztus 19. 07:53, kedd | Belföld

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre - közölte a közlekedési vállalat az MTI-vel hétfőn.

2025. Augusztus 19. 07:51, kedd | Belföld

Kapu Tibor: 45 év után újra megmutattuk a tehetségünket a világnak

Mi, magyarok az ország minden tájáról, különböző intézményekből, különböző hátterekkel és tapasztalattal, de egyező céllal és hivatástudattal elértük azt, hogy 45 év után újra megmutassuk a tehetségünket a világnak

2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld

Az államtitkár szerint az új lakáshitel árkorlátai megakadályozzák az ingatlanok drágulását

A fix 3 százalékos lakáshitel programjának árkorlátai meg fogják akadályozni az ingatlanok drágulását a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára szerint.