Hírek
2015. December 03. 17:00, csütörtök |
Helyi
Forrás: Esterházy Miklós Szakképző Iskola
Jó arcok, jó helyen
Idén májusban az Esterházy Miklós Szakképző Iskola csapata először vett részt a Goethe Intézet szakiskolásoknak rendezett versenyén.
Horog Alex, Kuti Dániel és Popovics Barnabás az első helyet szerezte meg a Deustcholympia.de-n: német nyelven ügyességi felada-tokat kellett megoldaniuk.
Az első díj az ajándékcsomag mellett egy Münchenben eltöltött hétvége volt, melyre október 16-18 között került sor.
A kirándulás költségeit a Goethe Intézet állta, az utazást, szállást, helyi közleke-dést és étkezést is. A fiúk először repültek életükben, nagy élmény volt, bár a repülőút nem tartott sokáig (1 óra), mégis bedugult a fülünk közben. Megérkezve Európa első ötcsillagos repterére, S-Bahn-nal utazva a szállást foglaltuk el először, ami az Oktoberfest helyszínének tőszomszédságában volt egy háromcsillagos szállodában. Felfrissülve a hosszú út fáradalmaitól, vacsora után belevetettük (volna) magunkat a müncheni éjszakai életbe, de a németországi szórakozóhelye-ken igen szigorúan betartják a 18 év feletti korhatárt. Még a hideg ellenére is lenyűgöző volt a belvárosi forgatag, a turisták és a helybeliek nyüzsgése a sétáló-utcákban.

Másnap a szállodában elköltött reggeli után, mint minden „rendes” városnéző, mi is meghallgattuk a Marienplatzon lévő Városháza harangjátékát (Glockenspiel), majd egy nagyobb városnéző túrát tettünk, ahol sorba megtekintettük és lefotóz-tunk a város nevezetességeit. Az időjárás kedvezett nekünk, még a nap is kisü-tött, öröm volt az Angol Kertben, Európa egyik legszebb nyilvános parkjában sé-tálni. Délután kis pihenő és szuvenírek beszerzése után vettük nyakunkba a vá-rost, de a szemerkélő eső miatt a Múzeumok Hosszú Éjszakáját kihagytuk, és az estét egy igazi bajor sörözőben töltöt-tük, ahol nem csak az Augustiner sört kóstoltuk meg, hanem a bajor perecet is. Bár a sörözőkben éjfélkor záróra volt (Feierabend), a metró még ezután is járt – szerencsénkre.
Vasárnap sok időnk nem maradt már, így az utazásra készültünk, és fájó szívvel búcsút vettünk a várostól, reméljük, egy-szer majd eljövünk még, akár talán hosszabb időre is tudunk maradni (esetleg egy koncert is belefér /Bushido/ vagy ta-lán munkát is találunk itt).
KB
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 17. 20:43, kedd | Helyi
Új emlőszűrő állomás Tolna vármegyében, Tamásiban
Elsősorban a Tamási és a Dombóvári járásban élő hölgyeknek jó hír, hogy 2026. február 18-tól fogadja az emlőszűrésre jelentkezőket a Tamási Rendelőintézetben telepített mammográfiás szűrőállomás.
2026. Február 17. 11:18, kedd | Helyi
A rendőrök nagy erőkkel keresik a Dombóvárról eltűnt nőt
Eltűnt Pozsonyi Szabina Kitti
2026. Február 13. 14:00, péntek | Helyi
Apa és fia a dombóvári Fekete István Múzeumot képviselték a FEHOVÁ-n
„Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem. Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély, erdők, mezők, nádasok szeretete.” (Fekete István)
2026. Február 13. 13:02, péntek | Helyi
Az oldalára dőlt egy kamion Mágocs külterületén
Az oldalára dőlt egy terményt szállító kamion csütörtök reggel Mágocs külterületén
