Hírek
2017. December 19. 07:15, kedd |
Belföld
Forrás: mti - fotó: hirado.hu
Jónak lenni jó! - Kozma Imre annak örül, hogy nagyon sokan adakoztak
A Magyar Máltai Szeretetszolgálat elnöke annak örül, ahogyan összegyűlt a több mint 290 millió forint a közmédia Jónak lenni jó! elnevezésű jótékonysági akciójában vasárnap a szeretetszolgálat javára.
Mint mondta: mert nagyon sokan adtak kis összegeket.
Kozma Imre az M1 aktuális csatorna hétfő esti műsorában úgy fogalmazott: vannak nagy támogatóik, de az igazi öröm, hogy rengeteg pénz gyűlt össze 250 forintos betelefonálásokból.
Hangsúlyozta, hogy a Magyar Máltai Szeretetszolgálat útja nem felfelé, hanem lefelé vezet: azokhoz, akik bajban vannak, akik közül sokan nyomorognak, és a gyűjtés is megmutatta, hogy ezt értik az emberek. Kifejtette, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat talán abban különbözik más szervezetektől, hogy programjai vannak, mintegy száz program, amelyeket ők találtak ki.
Kozma Imre elmondta, társadalmi kérdésekkel találkoznak, és nem térnek ki azok elől, hanem keresik a megoldást. Ez hosszú idő, "kísérletezés", és amikor az általuk megfogalmazott megoldás jónak tűnik, akkor ajánlják azt - tette hozzá. Ezek között említette a cigánytelepek felzárkóztatását, a gyermek-esélyprogramokat és a biztos kezdet házakat.
Az 1350-es adományvonal hívásával 250 forinttal lehetett támogatni a kezdeményezést. Az adományvonalon mintegy 39 millió forint gyűlt össze - mondta el Siklósi Beatrix, a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) Nemzetiségi, Külhoni és Kiemelt Projektek Főszerkesztőségének vezetője vasárnap az MTI-nek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 23. 17:00, szombat | Belföld
Bóna Szabolcs: aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása
Aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása, ezért korlátozni kell - írta Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter pénteken Facebook oldalán.
2026. Május 23. 15:00, szombat | Belföld
Mark Rutte NATO-főtitkárral egyeztetett Orbán Anita
2026. Május 23. 13:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: a kormány elkötelezett a Budapest Airport bővítése mellett
2026. Május 23. 10:00, szombat | Belföld
Tiszaújvárosi robbanás - Hernádi Zsolt: üzemi baleset történt
A Mol tiszaújvárosi üzemében üzemi baleset történt, külső beavatkozásnak nem látták nyomát - hangsúlyozta a Mol elnök-vezérigazgatója péntek délután a helyszínen tartott sajtótájékoztatón.

