Hírek
2018. Február 03. 14:01, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Kecskeméten is gyártani fogják az új Mercedes új A-osztályú modelleket
Kecskeméten is gyártani fogják a Mercedes-Benz péntek este Amszterdamban bemutatott új A-osztályú modelljeit - közölte a német járműgyártó.
A Daimler honlapja szerint az új modelleket öt üzemben kezdik el gyártani, Kecskemét mellett az autógyártó rastatti központjában, Kínában, Finnországban és Mexikóban.
A bemutató alkalmával Dieter Zetsche, a Daimler AG igazgatótanácsának elnöke, a Mercedes-Benz Cars vezetője elmondta: az új kompakt osztályú modell a legmodernebb technológiákat alkalmazza.
Az új A-osztályú modelleket márciustól lehet rendelni.
A 2012 márciusában megnyílt kecskeméti üzem volt az első Németországon kívüli Mercedes-Benz személyautó üzem, ahol 2016-ban 500 ezer jármű gördült le a gyártósorról. Eddig a B-osztály mellett a CLA és a CLA Shooting Brake készültek Kecskeméten.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 28. 07:29, péntek | Belföld
Magyarország újabb négymilliárd forintos mezőgazdasági támogatási programot indít Bosznia-Hercegovinában
2025. November 28. 07:28, péntek | Belföld
Orbán Viktor: azért utazok Moszkvába, hogy biztosított legyen Magyarország energiaellátása
Azért utazok Moszkvába, hogy télre is, és a következő évre is biztosított legyen Magyarország energiaellátása, megfizethető áron -
2025. November 27. 07:38, csütörtök | Belföld
Jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről
Akár már a jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről

