Hírek
2015. Június 17. 07:24, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Késsel támadt rendőrre egy férfi Budakalászon - lábon lőtték
Késsel támadt rendőrökre egy férfi kedden Budakalászon. Egy rendőr megsérült, járőrtársai a férfit lábon lőtték - közölte a rendőrség a honlapján.
V. Zoltán a Bokros utcában rontott rá a rendőrökre, akiket azért hívtak ki, mert a férfi az utcán egy konyhakéssel a testvérére támadt - olvasható a police.hu oldalon.
Az eddigi adatok szerint a 31 éves férfi a felszólítást követően rontott rá a rendőrökre; a kést az egyik, karját védekezésképpen maga elé emelő rendőr alkarjába vágta, olyan erővel, hogy a penge a csontba tört - írták.
A sérült rendőr társai két célzott lövést adtak le, amelyek egyike a lábát találta el a támadónak; ezután V. Zoltánt sikerült megfékezniük és elfogniuk.
A sérült rendőrt és támadóját a mentőszolgálat kórházba szállította.
V. Zoltánnal szemben a további eljárást a Központi Nyomozó Főügyészség folytatja - írta a rendőrség.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 02. 13:00, csütörtök | Belföld
Kármán András: már elérhető a 2027-es költségvetés tervezésének tájékoztatója
A 2027-es költségvetés tervezéséhez kapcsolódó tájékoztató már elérhető.
2026. Július 02. 09:00, csütörtök | Belföld
Velkey György László: Szijjártó Péter kétmilliárd forintért bérelt magánrepülőgépeket tavaly
Szijjártó Péter volt külügyminiszter tavaly több mint kétmilliárd forint értékben bérelt magánrepülőgépeket \"a magyar adófizetők pénzéből\" - írta a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Július 02. 06:46, csütörtök | Belföld
Katasztrófavédelem: nyugaton és keleten is vihar okozott károkat
Az ország nyugati és keleti felén is károkat okozott a vihar szerda délután, Győr-Moson-Sopron, Vas, Zala, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében sok helyen kérik a tűzoltók segítségét
2026. Július 02. 06:43, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: a kormány döntött a százezer forintos iskolakezdési támogatásról
A kormány döntött a százezer forintos iskolakezdési támogatásról - közölte a miniszterelnök Facebook-oldalán.

