Hírek
2011. December 05. 13:00, hétfő |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
Kétharmados törvényben rögzülhet az szja
A kormány kétharmados törvényben rögzítené az egykulcsos szja-t, az adósságcsökkentési szabályt a 2016-os büdzsében kellene először alkalmazni.
A parlament honlapján olvasható – a nyugdíjrendszer, az adórendszer és a költségvetési gazdálkodás alapvető szabályait meghatározó – stabilitási törvény tervéről Orbán Viktor miniszterelnök egy május végi tévéinterjúban beszélt először, elmondva, hogy elkészítését magára osztotta.
A végül Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter jegyezte indítvány a nyugdíjrendszerrel kapcsolatban kimondja, hogy az állam garantálja az állami nyugdíjak kifizetését, illetve hogy azok reálértékét biztosítani kell.
A javaslat szerint az szja adókulcsa 2013. január 1-jétől, a társasági adóé pedig 2015. január 1-jétől kötelezően egységes.
A 2016-os költségvetés elkészítésekor alkalmazná a kormány
Azt javasolja a kormány, hogy először a 2016-os költségvetés elkészítésénél kelljen alkalmazni azt az államadósság-csökkentési szabályt, amelyet az ország pénzügyi stabilitásáról szóló előterjesztés rögzítene.
A parlamentnek benyújtott kormányindítvány szerint az államadósság tervezett értékének az előző évhez viszonyított növekedési üteme 2016-tól nem haladhatja meg a költségvetésben meghatározott várható infláció és a bruttó hazai termék várható reálnövekedési üteme felének a különbségét.
A nemzetgazdasági miniszter által jegyzett törvényjavaslat indoklása szerint ez egy éves szinten vett gazdasági visszaesés esetén átmenetileg magasabb államadósságot, és ezáltal átmenetileg növekvő államadósság-mutatót eredményezhet, míg „jó időkben” szigorúbb feltételeket szab.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 08. 07:38, csütörtök | Belföld
Nagy Márton: 2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés
2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés - hangsúlyozta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóüzenetében.
2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor látogatást tett az Operatív Törzs Ügyeleti Központjában
Orbán Viktor látogatást tett szerdán az Operatív Törzs budapesti Ügyeleti Központjában, ahonnan a hóhelyzet kezelését irányítják. A kormányfő a látogatásról a Facebook oldalán több bejegyzésben is beszámolt.
2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld
Hófúvás miatt másodfokú riasztást adott ki a HungaroMet a Dunántúlon
Hófúvás veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki a barcsi járásra a HungaroMet Zrt. csütörtök hajnalban.
2026. Január 07. 07:53, szerda | Belföld
A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől
A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon.

