Hírek
2023. Március 03. 15:24, péntek | Helyi
Kiállításmegnyitó – Négy évtized a természet szolgálatában
40 éves a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület 28. számú Dombóvári Csoportja.
A Dombóvári Evangélikus Iskola Alapfokú Művészeti Iskolájának Klarinét Kvartettjével vette kezdetét az ünnepi rendezvény. Az ifjú tehetségek Meiszterics Lili Anna, Tóth Csenge, Tusnovits Tamara és felkészítő tanáruk, Kardos Tünde előadásában Robert Schumann A hazatérő vidám földműves és Edward MacDowell Vadrózsa című szerzeményét hallhatták a megjelentek.
Müller Ádám, a DKSZK igazgatója köszöntötte a vendégeket, s vállalta a műsorvezetői szerepet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület 28. számú Dombóvári Csoportja 40 éves ünnepi eseményén.
Pintér Szilárd polgármester köszöntőjében kiemelte, örül, hogy felkérést kapott a jubileumi ünnepségre, és elmondhatta gondolatait, hangsúlyozta az egyesület szerepvállalását, kiemelkedő szakmai munkáját, példamutató törekvéseit.
„Az egyesület közösségépítő és közösségformáló tevékenysége elvitathatatlan, az ifjúságnevelő munkája pedig kiváló, erre nemes példaként szolgál a két táborhelyén megfordult szaktáborozók létszáma, a madarásziskolák szervezése, tanulmányi versenyek szervezése és lebonyolítása. A környezeti nevelés és a fenntarthatóság szellemiségében folytatott kiemelkedő munkájukat mi sem támasztja jobban alá, mint az, hogy szakmai munkájuk hatására több fiatal is hasonló felsőoktatási szakirányt választott magának pályaként, majd végezte el sikerrel a főiskolai, egyetemi képzést – ezen fiataloknak ma már a végzettségük vált a hivatásukká.” - fogalmazott a városvezető.
Pintér Szilárd polgármester bízik abban, hogy az egyesületben folytatott munka és a tagok természethez való hozzáállása továbbadható, s ha eljön az idő, annak értékéhez és híréhez méltó módon fogja tovább vinni a fiatalabb generáció.
Nagy Sándor, az egyesület szakmai vezetője vette át a szót, osztotta meg gondolatait a kerek évforduló alkalmával és invitálta a tárlat megtekintésére a szép számú közönséget.

Juhász Barnabás, a Dombóvári Evangélikus Iskola Alapfokú Művészeti Iskolája dráma és színjátszótagozatának növendéke Takáts Gyula Szülőföldem című versét mondta el.

A program a Majoros Galériában Nagy Sándor Védett területek és természeti értékek Dombóváron című előadásával folytatódott.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 10. 17:44, péntek | Helyi
Frissítve: Elfogták a rendőr gázolásával gyanúsított csikóstőttősi férfit
Példátlan összefogással százak keresték azt a 43 éves férfit, aki egy igazoltató rendőrt gázolt el Kaposszekcsőn csütörtökön késő este. Végül csaknem 24 óra bujkálás után a lucernásban találtak rá Csikóstőttős határában.
2026. Július 09. 09:25, csütörtök | Helyi
Bűn- és baleset-megelőzési előadásokkal készültek a rendőrök a gyerekeknek
A Dombóvári Rendőrkapitányság munkatársai július elején Gyulajon tartottak bűn- és baleset-megelőzési előadásokat, majd a kapitányság épületében fogadták a nyári tábor résztvevőit.
2026. Július 08. 09:28, szerda | Helyi
Rangos elismerést kapott Dombóvár az Országos Polgárőr Napon
Az Országos Polgárőr Szövetség július 4-én, Kalocsán rendezte meg az idei Országos Polgárőr Napot, ahol számos kitüntetést is átadtak.
2026. Július 06. 15:00, hétfő | Helyi
Fűnyírást és kerti munkákat vállalnak Dombóvár környékén
Fűnyírás, fűkaszálás és egyéb kerti munkák gyorsan, precízen és megbízhatóan elérhetők, legyen szó családi házról, nyaralóról vagy nagyobb zöldterületről.

