Városlista
2025. április 7, hétfő - Herman

Hírek

2017. Július 03. 10:37, hétfő | Külföld
Forrás: mti - fotó: frankenpost.de

Kiégett egy busz Bajorországban, sok embert nem találnak

Kiégett egy busz Bajorországban, sok embert nem találnak

Súlyos balesetet szenvedett és teljesen kiégett egy autóbusz Németországban, az A9-es autópályán, Bajorországban, 17 ember eltűnt, 31 megsérült - tudatta hétfőn a helyi rendőrség.

A bayreuthi rendőrkapitányság közleménye szerint a baleset a Münchent Berlinnel összekötő autópálya Stammbach melletti szakaszánál történt hétfő reggel. A buszon 46 utas és két sofőr tartózkodott, észak felől Nürnberg felé tartottak.

Az autóbusz egy nyergesvontatónak ütközött, majd kigyulladt. Csak a váza maradt meg.

Az autópályát mindkét irányban lezárták, számos mentőautó és mentőhelikopter érkezett a helyszínre.

A Bild című lap beszámolója szerint többen meghaltak a balesetben.

A rendőrség ezt hivatalosan nem erősítette meg. Az biztos, hogy 17 ember hollétéről nem tudni, de "van még fikarcnyi remény", meglehet, hogy "valaki sokkos állapotban elrohant" a lángoló busztól - mondta egy szóvivő a Bayerischer Rundfunk (BR) bajor tartományi közszolgálati médiatársaságnak.

A Bild szerint a turistákat szállító autóbusz Szászország tartományból, a Lausitz vidékről indult, célállomása egyelőre nem ismert.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 07. 07:32, hétfő | Külföld

A kolozsvári ügyészség szerint nem volt etnikai indíttatású a kolozsvári magyar fiatal elleni támadás

Nem volt etnikai indíttatású a 19 éves kolozsvári magyar fiatal elleni támadás, ugyanakkor támadóját 60 napra bűnügyi felügyelet alá helyezték

2025. Április 06. 08:08, vasárnap | Külföld

Donald Trump \"gazdasági forradalomnak\" nevezte a héten bejelentett új amerikai vámrendszert

Donald Trump elnök \"gazdasági forradalomnak\" nevezte a héten bejelentett új amerikai vámrendszert szombaton.

2025. Április 05. 07:54, szombat | Külföld

Donald Trump meghosszabbította a TikTok amerikai működését a tulajdoni szerkezet átalakításáról szóló megállapodás érdekében

Donald Trump meghosszabbította a TikTok kínai tulajdonú videómegosztó amerikai működését annak érdekében, hogy véglegesítsék a tulajdoni szerkezet átalakításáról szóló megállapodást.