Városlista
2026. július 9, csütörtök - Lukrécia

Hírek

2017. Június 30. 21:31, péntek | Helyi
Forrás: www.facebook.com/dombomedia.hu

Korszerűsítik a dombóvári bölcsődét

Korszerűsítik a dombóvári bölcsődét

A becslések szerint 20-25 millió forintba fog kerülni az épület korszerűsítése, amely két részletben zajlik majd, az első idén ősszel, a másodikat pedig 2018-19 nyarán tervezi a fenntartó szervezet.

A Dombóvári Szivárvány Óvoda és Bölcsőde Bölcsődei Tagintézménye kérelmet nyújtott be az önkormányzat felé azzal a céllal, hogy a megnövekedett gyermeklétszám miatt szeretne az intézmény egy új csoportot indítani a következő évben. A városvezetés szerint is szükségessé vált a bővítés.

Szabó Loránd polgármester elmondta, az intézmény szakmai létszáma egy fővel gyarapodik majd, hiszen a gyermeklétszám emelésével szüksége van a bölcsődének egy dadusra, később pedig majd két nevelőre. Ezen kívül az épület is kívül-belül megújul, kicserélik a nyílászárókat, tető- és falszigetelést is elvégeznek, továbbá udvarrendezés is a terv része, valamint energetikai korszerűsítés is szeretnének, amivel a költségeket csökkenteni tudják – emelte ki a városvezető.

A becslések szerint 20-25 millió forintba fog kerülni az épület korszerűsítése, amely két részletben zajlik majd, az első idén ősszel, a másodikat pedig 2018-19 nyarán tervezi a fenntartó szervezet.

Bálintné Bende Klaudia bölcsődevezető elmondta, jelenleg 40 férőhely áll rendelkezésükre, most 53 gyermek szülője kérte a gyermeke felvételét, ezért kérték a segítséget. Továbbá a bölcsődében sajátos nevelési kisgyermekeket is tudnak majd fogadni, így szeptembertől egy ikerpár fog érkezni hozzájuk, ami azt is jelenti, hogy több férőhelyre lesz szükségük a következő időszakban.

Címkék: bölcsőde

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 09. 09:25, csütörtök | Helyi

Bűn- és baleset-megelőzési előadásokkal készültek a rendőrök a gyerekeknek

A Dombóvári Rendőrkapitányság munkatársai július elején Gyulajon tartottak bűn- és baleset-megelőzési előadásokat, majd a kapitányság épületében fogadták a nyári tábor résztvevőit.

2026. Július 08. 09:28, szerda | Helyi

Rangos elismerést kapott Dombóvár az Országos Polgárőr Napon

Az Országos Polgárőr Szövetség július 4-én, Kalocsán rendezte meg az idei Országos Polgárőr Napot, ahol számos kitüntetést is átadtak.

2026. Július 06. 15:00, hétfő | Helyi

Fűnyírást és kerti munkákat vállalnak Dombóvár környékén

Fűnyírás, fűkaszálás és egyéb kerti munkák gyorsan, precízen és megbízhatóan elérhetők, legyen szó családi házról, nyaralóról vagy nagyobb zöldterületről.

2026. Július 06. 10:31, hétfő | Helyi

A dombóvári rendőrök a lakosság segítségét kérik a fiú eltűnése miatt

A Dombóvári Rendőrkapitányságon a 17030 / 157 / 158-5 / 2026. körözési számon eljárást folytatnak fk. Orsós László eltűnése kapcsán