Városlista
2026. július 9, csütörtök - Lukrécia

Hírek

2012. Március 04. 23:30, vasárnap | Helyi
Forrás: MTI, nol.hu

Kossuth tér: Kossuth-szoborcsoporttal vagy nélküle?

Kossuth tér: Kossuth-szoborcsoporttal vagy nélküle?

Wachsler Tamás pénteken az MTI-nek jelezte, még nincs döntés, milyen szobrok lesznek a megújuló Kossuth téren. A Népszabadság úgy tudja, nem kerül vissza az 50-es években Dombóvárra menekített Kossuth-szoborcsoport.

Wachsler Tamás, a fővárosi Kossuth tér és környéke megújítását célzó Steindl Imre Program vezetője pénteken az MTI-nek nyilatkozva közölte: feladata egy olyan tervezési program összeállítása, amely lehetővé teszi, hogy a tér kitüntetett pontjain megfelelő szobrok álljanak. Az egy rövidesen meghozandó döntés lesz, hogy milyen szobrok, milyen méretben, milyen tájolással kerüljenek a térre - fűzte hozzá. A tervezőknek mindenesetre a tér 1944. március 19. előtti állapotát kell szem előtt tartaniuk; ez volt az a pillanat, amikor Magyarország állami önállósága megszűnt - emlékeztetett. Ekkor a téren négy jelentős szobor állt: egymással szemben a mostanival megegyező helyen egy Kossuth- és egy Rákóczi-emlékmű, valamint az északi és a déli oldalon is egy-egy szobor. „Ez térépítészetileg is így logikus: ezek a térrészek egy-egy jelentős köztéri műalkotás után kiáltanak. Ezt a térszerkezetet biztosan vissza fogjuk állítani, hogy pontosan milyen tartalommal, az a közeljövőben dől el” - árulta el.

A Népszabadság egy, a rekonstrukcióval is foglalkozó kormánypárti politikustól származó értesüléseire hivatkozva csütörtökön azt írta, változhat a Kossuth tér átalakítási koncepciója, így nem kell megválnia Dombóvárnak az 1927-ben a Parlament előtt felavatott, de 1973 óta a Szigeterdőben álló Horvay János-féle Kossuth-szoborcsoporttól.

Képünk eredeti forrása: www.fortepan.hu

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 09. 09:25, csütörtök | Helyi

Bűn- és baleset-megelőzési előadásokkal készültek a rendőrök a gyerekeknek

A Dombóvári Rendőrkapitányság munkatársai július elején Gyulajon tartottak bűn- és baleset-megelőzési előadásokat, majd a kapitányság épületében fogadták a nyári tábor résztvevőit.

2026. Július 08. 09:28, szerda | Helyi

Rangos elismerést kapott Dombóvár az Országos Polgárőr Napon

Az Országos Polgárőr Szövetség július 4-én, Kalocsán rendezte meg az idei Országos Polgárőr Napot, ahol számos kitüntetést is átadtak.

2026. Július 06. 15:00, hétfő | Helyi

Fűnyírást és kerti munkákat vállalnak Dombóvár környékén

Fűnyírás, fűkaszálás és egyéb kerti munkák gyorsan, precízen és megbízhatóan elérhetők, legyen szó családi házról, nyaralóról vagy nagyobb zöldterületről.

2026. Július 06. 10:31, hétfő | Helyi

A dombóvári rendőrök a lakosság segítségét kérik a fiú eltűnése miatt

A Dombóvári Rendőrkapitányságon a 17030 / 157 / 158-5 / 2026. körözési számon eljárást folytatnak fk. Orsós László eltűnése kapcsán