Városlista
2026. április 1, szerda - Hugó

Hírek

2020. Február 28. 15:16, péntek | Helyi
Forrás: Fekete István Kulturális Egyesület

Külföldön is megemlékeztek Fekete István íróról

Külföldön is megemlékeztek Fekete István íróról

A 120 éves jubileumra való tekintettel az Amerikai/Kanadai Magyarság c. hetilap is leközölte Bodó Imre dombóvári helytörténész megemlékező cikkét.

Az is köztudott, hogy az író fia, ifj. Fekete István Chicagóban élő magyar író szintén publikál a lapban.

A lapról következőket kell tudni:
A nyugati világ legkedveltebb és legnagyobb példányszámban megjelenő magyar nyelvű hetilapja (1949), mely több millió olvasóhoz jut el az Egyesült Államokban és Kanadában.
A jelenlegi hetilap egyike a középutat képviselő újságoknak, mely tárgyilagosan tárja fel a magyarságot érdeklő híreket. Vancouvertől Los Angelesig, Torontótól, Montreálon és New Yorkon keresztül Floridáig ismerteti, hogy mi újság a külföldi magyar közösségekben, Magyarországon és a Kárpát-medencében. A szerkesztőség tudatja a határon túl élő magyar közösségek gondjait, problémáit és emberjogi sérelmeit. Felszólal a magyarság védelmében, akárhol is esik annak bántódása.
Az Amerikai/Kanadai Magyarság informál, de nem vesz részt támadásokban, áskálódásokban. Tárgyilagosan bemutat minden ügyet, és olvasóira bízza a helyzet értékelését – olvashatjuk a kiadvány honlapján.

Fekete István Kulturális Egyesület Dombóvár

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 27. 10:24, péntek | Helyi

Mindenük elégett Kaposszekcsőn, segítségre szorul a kétgyermekes anya

Egyedülálló anya két gyermekével segítségre szorul, mert bérlakásuk kiégett Kaposszekcső Liget lakótelepen. Lakhatásukat segíti az önkormányzat, de ruháik, használati eszközeik teljesen megsemmisültek,

2026. Március 26. 14:23, csütörtök | Helyi

Körözött férfit fogtak el Dombóváron

A rendőrök egy gyanúsan viselkedő férfira lettek figyelmesek, aki a szolgálati autó láttán menekülni kezdett.

2026. Március 25. 09:40, szerda | Helyi

Színes tavaszi programokkal vár Dombóvár áprilisban

A Republic ünnepi koncertjével kezdődnek az áprilisi programok Dombóváron a várossá avatás 56. évfordulója alkalmából.

2026. Március 23. 10:19, hétfő | Helyi

Nem adott elsőbbséget a sofőr Attalában, súlyosan megsérült

Március 20-án, pénteken, röviddel öt óra után Attalán történt egy személyi sérüléssel járó baleset.