Városlista
2026. május 29, péntek - Magdolna

Hírek

2020. Augusztus 03. 13:01, hétfő | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: mti

Majdnem másfélmillió vendégéjszakát töltöttek a Balatonnál

Majdnem másfélmillió vendégéjszakát töltöttek a Balatonnál

Majdnem másfélmillió vendégéjszakát töltött a balatoni strandok környékén mintegy 430 ezer vendég júliusban - mondta Könnyid László, a Magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgató-helyettese hétfő reggel az M1 csatornán.

A vezérigazgató-helyettes elmondta, a tavalyi adatokkal összehasonlítva a belföldi turizmus hasonló teljesítményt nyújt idén, ami kiváló eredmény annak tükrében, hogy március elején "padlóra" került a teljes ágazat.

Kitért arra is, az elmúlt három évben mintegy 10 milliárd forintot költött az állam a strandok fejlesztésére, ami jövőre újabb 3 milliárd forinttal egészül ki.

Az országos programban strandonként 5 és 30 millió forint között lehet támogatást igényelni, és majdnem 100 pályázatot tudnak befogadni szeptember 1. és 30. között - hívta fel a figyelmet.

Hozzátette, hogy a támogatást elsősorban a vizesblokkok felújítására lehet felhasználni, de fontos cél a zöldfelületek fejlesztése és az utcabútorok cseréje is.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 29. 15:21, péntek | Belföld

Magyar Péter: 16,4 milliárd euró felszabadításáról állapodtunk meg

Az Európai Bizottság elnökével 16,4 milliárd euró, mintegy 6000 milliárd forint uniós forrás felszabadításáról állapodtunk meg - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök Brüsszelben pénteken.

2026. Május 29. 11:00, péntek | Belföld

Kátai-Németh Vilmos: át kell világítani a gyermekvédelmi rendszert

Át kell világítani a gyermekvédelmi rendszert - jelentette ki a szociális és családügyi miniszter Szegeden csütörtök este, miután egyeztetett a Szent Ágota Gyermekvédelmi Szolgáltató vezetőivel.

2026. Május 29. 10:00, péntek | Belföld

NAV: bizonyítékokat foglaltak le a nyomozók az NKA-nál és a minisztériumban

A nyomozók szerdán éjszakába nyúló kutatásokat és lefoglalásokat hajtottak végre a Kulturális és Innovációs Minisztérium jogutódjánál, valamint a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelőnél - közölte a hatóság csütörtökön az MTI-v