Hírek
2018. November 01. 09:23, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Már csak az új 1000 forintosokkal lehet fizetni
Csütörtöktől, azaz november 1-től már csak az idén márciusban megjelent, megújult 1000 forintos bankjegyekkel lehet fizetni, ezeket fogadják el a kereskedők, a régi, bevont címleteket már nem.
A régi, 2017 előtt kibocsátott 1000 forintos bankjegyekkel csak október 31-ig lehetett fizetni, azokat október utolsó napján a Magyar Nemzeti Bank (MNB) bevonta a forgalomból.
A jegybank korábban közölte: az október 31-ig be nem cserélt régi 1000 forintosokat a bank- és postafiókokban még három évig, a jegybankban pedig húsz évig díjmentesen be lehet váltani azonos címletű törvényes fizetőeszközre.
A megújított 1000 forintosok dinamikusan terjedtek el a készpénzforgalomban, október utolsó napjaira a régi bankjegyek 81 százalékát újakra cserélték - közölte az MNB.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 20. 13:00, szerda | Belföld
Vitézy Dávid: a MÁV tíz InterCity-kocsit bérel a nyári balatoni forgalom támogatására az osztrák vasúttól
Tíz InterCity-kocsit vesz igénybe a MÁV a nyári balatoni forgalomra az osztrák vasúttól - írta keddi Facebook-posztjában Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.
2026. Május 20. 11:00, szerda | Belföld
Kegyelmi ügy - Répássy Róbert: szabályos, de nem szokásos eljárásban történt a miniszteri ellenjegyzés
2026. Május 20. 10:00, szerda | Belföld
Lannert Judit: mától egy új, 21. századi tanuló társadalom kialakításán dolgozunk
2026. Május 20. 07:03, szerda | Belföld
Magyar Péter: visszakerültek megérdemelt helyükre a magyar-lengyel kapcsolatok
Magyar Péter örül, hogy a magyar-lengyel kapcsolatok visszakerülhetnek megérdemelt helyükre.

