Városlista
2025. július 4, péntek - Ulrik

Hírek

2020. Február 28. 05:00, péntek | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Már érződik az autópiacon a koronavírus-hatás

Már érződik az autópiacon a koronavírus-hatás

Már éreztetik hatásukat az autóipari ágazat forgalmi adatain a koronavírus-fertőzés megfékezésére hozott intézkedések a német autóipari vállalatok szakmai képviseleti szervezete, a VDA csütörtöki közleménye szerint.

Hildegard Müller, a VDA (Verband der Automobilindustrie e.V.) elnöke az elemzésben rámutat, hogy Európában 7 százalékkal csökkent januárban éves bázison az újonnan forgalomba helyezett autók száma, az Egyesült Államokban pedig az előző évi szinten stagnált. A kínai piacon viszont 20 százalékos volt a visszaesés januárban, ami azonban részben a holdújévi ünnepi szünnapok miatt következett be.

Kínában az elmúlt két évben is csökkent a forgalomba helyezett autók száma, tavaly például tíz százalékkal. A koronavírus hatása nélkül az idei évre a VDA két százalékos csökkenésre számított a kínai piacon. A csütörtöki jelentésben foglaltak alapján azonban a vírusjárvány miatt a visszaesés az idén hét százalékos lehet Kínában. Európában, az Egyesült Államokban és a világpiacon összességében is a forgalomba helyezett új autók számának három százalékos csökkenését várja az idén a VDA.

"Ha a piaci forgalom csökken, akkor a verseny intenzitása növekszik. Erre kell berendezkednünk" - mondta Hildegard Müller.

"Pozitív jelekről számolhatunk be viszont az alternatív hajtású autók németországi értékesítésének alakulásában" - jelentette ki a VDA elnöke. Elmondta: az idén januárban az elektromos hajtású (akkumulátoros és hibrid) autók forgalomba helyezése közel 140 százalékkal 16 ezerre emelkedett Németországban, részarányuk pedig az összes forgalomba helyezett jármű között 6,6 százalékra emelkedett. A német autógyárak márkái pedig 63 százalékos részarányra tettek szert a forgalomba helyezett elektromos hajtású járművek között a 2019 januári 51 százalék után.

A német autógyárak tavaly több mint 400 ezer elektromos hajtású autót gyártottak világszerte, és ennek közel felét, 194 ezret Németországban. Kína és az Egyesült Államok után így Németország a harmadik legnagobb elektromosautó-gyártó a világon. A Németországban gyártott elektromos autók háromnegyede exportra kerül.

Címkék: autópiac, koronavírus

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 04. 20:15, péntek | Külföld

Illegális bevándorlás - Donald Trump: a mezőgazdaságban dolgozó migránsokkal kivételt lehet tenni a kitoloncolások alól

Donald Trump kivételt helyezett kilátásba a mezőgazdasági vállalkozásoknál dolgozó migránsok esetében a kitoloncolások alól - az elnök ezt a szándékát Ohio államban tartott ünnepi beszédében jelezte.

2025. Július 04. 10:57, péntek | Külföld

\"Teljes lezárásra\" tettek felhívást a szerbiai egyetemisták

A szerbiai városok teljes lezárására szólították az embereket a hónapok óta tiltakozó szerbiai egyetemisták, akik pénteken egyebek mellett Belgrád, Újvidék és Nis blokádját tervezik.

2025. Július 02. 07:46, szerda | Külföld

Donald Trump: Izrael elfogadta a hatvan napos gázai tűzszünet feltételeit

Izrael elfogadta a hatvan napos gázai tűzszünet véglegesítéséhez szükséges feltételeket - közölte Donald Trump amerikai elnök kedden.