Hírek
2018. Március 19. 18:06, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Már gondot jelent a belvíz a földeken
Már gondot jelent a szántóföldeken a belvíz, mivel gondoskodni kell annak elvezetéséről - mondta a Gabonatermesztők Országos Szövetségének (GOSZ) elnöke az MTI-nek hétfőn.
Vancsura József tájékoztatása szerint a téli időjárás visszatérésével, már olyan mennyiségben került víz a szántóföldekre, ami már országosan is gondot jelent. A belvizes területek nagysága megközelíti a 100 ezer hektárt.
Hozzátette: a helyzeten a talajt szárító böjti szelek és az idő felmelegítése segíthet.
Kiemelte: az idén a vetések még nem kezdődtek meg, mert a termelők arra várnak, hogy kitavaszodjon.
Kitért arra is, hogy több megyében működtetik a szivattyúkat a belvíz elvezetésére, a belvizet ugyanis átemelik a csatornákba. A legjelentősebb belvíz Békés, illetve Csongrád megyében alakult ki. De az esőzések miatt az ország nagy részén a mélyebb fekvésű területeken összefolyások tapasztalhatók, és így több helyen is kialakultak a belvizes területek - mondta a GOSZ elnöke.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 07. 07:53, szerda | Belföld
A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől
A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon.
2026. Január 07. 07:50, szerda | Belföld
Havazás - Meteorológia: keleten várható jelentős havazás
Szerdán keleten várható jelentős havazás, csütörtök reggelig további 10-20 centiméter friss hó várható, ezért a HungaroMet Zrt. szerdára több keleti vármegyére másodfokú (narancs) figyelmeztetést adott ki.
2026. Január 06. 07:20, kedd | Belföld
NAV: januártól számos kedvező adóügyi változás lépett életbe
Januártól nemcsak a harminc év alattiak teljes szja-mentessége lépett életbe, hanem a negyven év alatti kétgyermekes anyák is beléptek az szja-mentes körbe, és emelkedett a családi adókedvezmény összege.

