Hírek
2019. Június 19. 12:53, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Másodfokú riasztást adtak ki felhőszakadás-veszély miatt
Több megyét érintően másodfokú riasztásokat adott ki felhőszakadás veszélye miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat. Az érintett területeken a következő órákban rövid idő alatt jelentős mennyiségű csapadék hullhat.
Az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzésük szerint Baranya, Bács-Kiskun, Borsod-Abaúj-Zemplén, Fejér, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Nógrád, Pest és Tolna megyében, továbbá a fővárosban van, illetve lehet érvényben másodfokú riasztás felhőszakadás veszélye miatt. A többi megyében is elsőfokú riasztások lehetnek érvényben.
Emellett a zivatarveszély miatt is az egész országban elsőfokú figyelmeztetés van érvényben.
A meteorológiai szolgálat azt írta: éjszakára mérséklődik a zivatartevékenység, de teljesen várhatóan nem szűnik meg. Az intenzívebb csapadékgócokban rövid idő alatt 20-50, néhol 50 millimétert meghaladó csapadék, illetve nagy méretű jég is hullhat, emellett 60-80 kilométer/órás széllökésre is van esély. Hevesebb zivatarok az Alföldön, illetve a középső országrészben lehetnek.
Mindemellett az előrejelzés szerint a hőmérséklet délután 26 és 32, késő este 19 és 24 fok között alakul.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 04. 07:17, csütörtök | Belföld
A jövő év március-áprilisában kezdik a sorozatgyártást a CATL debreceni akkumulátorgyárában
Jövőre, az engedélyektől függően várhatóan márciusban vagy áprilisban megkezdődik a sorozatgyártás a CATL debreceni akkumulátorgyárában
2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák
Hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák - jelentette be a honvédelmi miniszter a Facebook-oldalán szerdán.
2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: felszólítjuk Ukrajnát!
Felszólítjuk Ukrajnát, hogy szüntesse be Magyarország energiabiztonságának támadását, különös tekintettel arra, hogy az ukrán energiaimport egy jelentős része hazánkból érkezik jelenleg
2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld
Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására
A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll

