Városlista
2026. április 3, péntek - Buda, Richárd

Hírek

2017. Március 02. 12:47, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Megkezdődött a pollenszezon

Megkezdődött a pollenszezon

Megkezdődött a pollenszezon - hívta fel a figyelmet az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön a Facebook-oldalán.

Azt írták, következő napokban a mogyoró, az éger, valamint a ciprus- és tiszafafélék pollenkoncentrációja várhatóan a tüneteket okozó, közepes tartományban alakul, sőt helyenként - elsősorban a Dunántúlon és az Alföld déli részén - a magas szintet is elérheti.

Tájékoztatásuk szerint a meteorológiai szolgálat együttműködik az Országos Közegészségügyi Központhoz (OKK) tartozó Országos Környezetegészségügyi Intézettel (OKI). Ennek keretében az Országos Meteorológiai Szolgálat honlapjának humánmeteorológia menüjében a szöveges pollenjelentés mellett naponta frissítik pollentérképüket, ezen felül valamennyi monitorozott növény pollenkoncentrációját napi és heti bontásban is közzéteszik.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 03. 08:58, péntek | Belföld

Magyarországra látogat az Amerikai Egyesült Államok alelnöke

Április 7-8-án Magyarországra látogat J.D. Vance, az Amerikai Egyesült Államok alelnöke és felesége - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2026. Április 02. 15:00, csütörtök | Belföld

KSH: a GDP-arányos hiány 4,7 százalékos volt 2025-ben

2026. Április 02. 13:00, csütörtök | Belföld

A cseh elnök szerint Szijjártó teljesen elvesztette a hitelességét, Szijjártó válaszolt

Lavrovval folytatott szívélyes beszélgetései miatt adott hangot félelmeinek a cseh elnök.