Hírek
2022. Április 21. 10:01, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Mezőgazdasági munkák közben robbanótestek kerültek elő Tökölön
Mezőgazdasági munkák közben kerültek elő második világháborús robbanótestek Tökölön - közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ezrede a Facebook-oldalán szerdán.
Bejegyzésük szerint a Pest megyei településen egy 50 négyzetméteres ugarról csaknem 40 kilogrammnyi robbanóeszköz került elő a múlt héten. A kis területen szétszóródott, zömében szovjet gyártmányú robbanótestek fölött évtizedekig folytak ismétlődő földmunkálatok, de szerencsére egyik lövedék sem sérült meg - emelték ki.
A terület mentesítése után a robbanóeszközöket a Magyar Honvédség központi gyűjtőhelyére szállították a katonák, hogy azokat később megsemmisítsék.
Felhívták a figyelmet arra, hogy a világháborús eredetű robbanóeszközök sok évtized után sem veszíthetnek romboló erejükből, tehát rendkívül veszélyesek. "Bármilyen robbanóeszköznek vélt tárgy kerül elő, nem szabad megmozdítani, fizikai behatásnak kitenni, hanem azonnal értesítsék a rendőrséget" - közölte a honvédség.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 07. 10:00, kedd | Belföld
Társadalmi egyeztetés indult a megye és kormánymegbízott elnevezésekről
Társadalmi egyeztetés indult hétfőn a megye és kormánymegbízott elnevezésekről. Az ezzel kapcsolatos törvénytervezet és az ahhoz kapcsolódó dokumentumok a kormány honlapjáról érhetők el.
2026. Július 07. 07:46, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a Tisza minden határt átlép, emberit, erkölcsit, jogállamit
A Tisza minden határt átlép: emberit, erkölcsit, jogállamit - közölte a Fidesz elnöke hétfőn a Facebook-oldalán.
2026. Július 07. 07:41, kedd | Belföld
Magyar Péter: még Isztambulban is nevettek, hogy a Fidesz akar tüntetni a demokrácia mellett
Még Isztambulban is hangosan felnevettek, amikor meghallották, hogy a Fidesz akar tüntetni az alkotmányosság és a demokrácia mellett - közölte a miniszterelnök hétfőn a Facebook-oldalán.
2026. Július 06. 15:00, hétfő | Belföld
Hegedűs Zsolt: szakmai kerekasztalokon egyeztetnek az egészségügy megújításáról
Szakmai kerekasztalokon, az ágazati szereplőkkel egyeztetve újítaná meg az egészségügyet az Egészségügyi Minisztérium.

