Hírek
2019. Február 16. 16:45, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Nápolyban emlékeznek meg Kosztolányi Dezsőről
A világ három fontos alkotója, Louisa-May Alcott, Kosztolányi Dezső és Tanidzaki Dzsunicsiró között von párhuzamot a Strane Coppie (Különös párok) művészeti beszélgetéssorozat következő kiadása február 21-én Nápolyban.
Az Antonella Cilento író által tizenegy éve elindított rendezvénysorozat beszélgetései korszakhatárokat átlépve kötik össze a világirodalom nagy íróit egy-egy aktuális téma alapján. A Haditengerészet palotájába február 21-ére meghirdetett este témája a Serve e padrone (Szolgálólányok és úrnők) lesz.
A kerekasztal-beszélgetés során Antonella Cilento, Giorgio Amitrano orientalista és Lisa Ginzburg író felelevenítik a három alkotó munkásságát, valamint párhuzamot vonnak Kosztolányi Édes Annája, Louisa-May Alcott 19. századi amerikai író Kisasszonyok című ifjúsági regénye, valamint a modern japán irodalom egyik legnagyobb alakja - és Kosztolányi kortársa -, Tanidzaki Dzsunicsiró Hóesés című nagyregénye között.
A beszélgetést követően Fábri Zoltán 1958-ban készült, Édes Anna című filmjét vetítik olasz felirattal.
Az emlékestet a Lalineascritta egyesület és a Római Magyar Akadémia szervezi a Publishing Hungary Program támogatásával.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 20. 07:31, csütörtök | Belföld
Ingatlanfejlesztők: 2025 a lakáspiaci fordulat éve lett Magyarországon
2025. November 20. 07:29, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: ahhoz, hogy győzni tudjunk, mindenkire szükségünk lesz
Ahhoz, hogy győzni tudjunk, mindenkire szükségünk lesz - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök szerdán Vácrátóton, ahol részt vett a kormánypártok háborúellenes aláírásgyűjtésén.
2025. November 19. 07:32, szerda | Belföld
Orbán Viktor hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, Brunei szultánját
Orbán Viktor miniszterelnök kedden hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, a Brunei Szultanátus szultánját és miniszterelnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2025. November 19. 07:29, szerda | Belföld
KSH: szeptemberben a bruttó átlagkereset 687 100 forint volt
2025 szeptemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 687 100, a nettó átlagkereset 475 100 forint volt.

