Hírek
2018. Május 31. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Negyedszer csatlakozott Magyarország az Európai fenntarthatósági hét rendezvényhez

Magyarország negyedik alkalommal csatlakozott az Európai fenntarthatósági hét rendezvénysorozathoz, amelyet az idén május 30. és június 5. között tartanak
- közölte a Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács (NFFT) az MTI-vel szerdán. A programsorozaton egyebek mellett fenntarthatósági szervezetek mutatkoznak be, ismertetve tevékenységüket, kezdeményezéseiket, amelyek azt szolgálják, hogy a Föld élhető maradjon a jövő nemzedékek számára is. A rendezvény magyarországi koordinációs központja az NFFT.
A közlemény idézi Bartus Gábort, az NFFT titkárát, aki elmondta, hogy Magyarország az elmúlt években kiemelkedő sikereket ért el a fenntarthatóság területén. Rámutatott, hogy a fenntartható fejlődés tényleges tartalma sokszor összemosódik a környezetvédelemmel, az emberek nem tudják, hogyan viszonyuljanak a fenntartható fejlődés fogalmához. Nagy szükség van a jó gyakorlatok, előremutató példák bemutatkozására, amire kiváló alkalom az Európai fenntarthatósági hét - tette hozzá.
Az idén 31 ország csatlakozott a kezdeményezéshez, az érdeklődők csaknem 5000 program közül válogathatnak.
Magyarországon rendeznek alternatív egészségnapot, természetjárást népszerűsítő programokat, tudományos konferenciákat, zeneovi foglalkozásokat. A hét programjairól bővebb információk a www.nfft.hu oldalon találhatók.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 04. 09:13, szombat | Belföld
Mohács 500 - Megkezdődik a mohácsi belváros és a nemzeti emlékhely megújítása
2025. Október 04. 09:11, szombat | Belföld
Orbán Viktor: az európai háborús stratégia egy délibáb
Az európai háborús stratégia tévedésen alapul, egy délibáb, össze fog omlani, súlyos következményei lesznek - jelentette ki a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
2025. Október 04. 09:10, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: a Rheinmetall modern védelmi ipari központot létesít Zalaegerszegen
A Rheinmetall modern védelmi ipari fejlesztési és mérnöki központot létesít Zalaegerszegen nagyjából 3,7 milliárd forintos beruházással, nyolcvan, magas képzettséget igénylő munkahelyet teremtve
2025. Október 03. 07:01, péntek | Belföld
Energiaügyi államtitkár: 20 százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására
Húsz százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására - jelentette ki az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára csütörtökön Szegeden.