Városlista
2025. szeptember 15, hétfő - Enikő

Hírek

2019. November 23. 07:00, szombat | Helyi
Forrás: Tolna Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság

Nem mindegy mivel fűtünk!

Nem mindegy mivel fűtünk!

November lévén javában tart már a fűtési szezon, nem mindegy azonban, hogy a szilárd tüzelőanyag felhasználására alkalmas berendezésbe milyen faanyagot teszünk.

A fával való tüzelés során a tökéletlen égés melléktermékeként füst, korom keletkezik, melynek elvezetését a kéményeken keresztül oldják meg évszázadok óta. Ha azonban nem megfelelő éghető anyagot vagy nem száraz fát használunk, akkor a keletkezett melléktermék korom, kátrány formájában lerakódik a füstelvezető járatában és csökkenti annak keresztmetszetét. Nagy mennyiség esetén ez a lerakódás képes begyulladni, a lángok pedig a kéményből akár a tetőszerkezetre is átterjedhetnek.

A kályhák, kandallók felmelegítéséhez minden esetben száraz, tüzelésre alkalmas fát használjunk. Vagyis a hó alól összeszedett, a szobában rövid ideig szárogatott fa nem, azonban a kivágott, felhasogatott és ezután száraz, szellős helyen másfél, két évig tárolt keményfa, mint például akác, bükk, tölgy, gyertyán már megfelelő a tüzeléshez. Fontos kiemelni, hogy a tévhitekkel ellentétben a frissen kivágott akácfa magas víztartama miatt a vágás évében még nem megfelelő a tüzeléshez.

Fontos tudni, hogy a háztartásban keletkezett hulladékot, szemetet, műanyag palackot nem szabad a fűtőberendezésben elégetni. Egyrészt környezetszennyező, egészségkárosító hatása van az ilyen anyagok elégetésének, másrészt a kéményeket is jelentősen rongálja és tovább növeli a kéménytüzek kockázatát.

Figyeljünk oda erre a néhány dologra saját, családunk, és anyagi javaink védelme, a kéménytüzek megelőzése érdekében!

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 13. 09:00, szombat | Helyi

Különleges fotó került elő a dombóvári Fekete István Múzeum alapítójáról

Bodó Imréről (az első sorban a harmadik), aki 65 éve kezdte meg tanulmányait Göllében, Fekete István szülőfalujában.

2025. Szeptember 12. 16:29, péntek | Helyi

95. születésnapját ünnepelte Nagy Béla bácsi

A jeles alkalomból Pintér Szilárd polgármester úr és Bogdán László képviselő úr köszöntötték fel.

2025. Szeptember 12. 14:48, péntek | Helyi

Pénzjutalom és serleg is járt a hagyományos oklevél mellé a naki főzőversenyen

Nakon megtartották az immár hagyományos falunapot, melynek keretében főzőversenyre is sort kerítettek a szervezők.

2025. Szeptember 12. 09:04, péntek | Helyi

Mindig számolni kell a mustgázzal a szüret idején

Az ősz a szüret és a borkészítés időszaka, amelynek jellegzetes veszélyforrása a mustgáz.