Hírek
2020. Október 09. 05:00, péntek |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: facebook.com/DavidSassoli
Önkéntes karanténba vonul az EP elnöke

Önkéntes karanténba vonul David Sassoli, az Európai Parlament (EP) elnöke, miután a napokban olyan munkatársával dolgozott együtt, akinek a koronavírustesztje pozitív lett
- ezt maga az EP elnöke jelentette be Twitter-oldalán csütörtökön közzétett üzenetében.
"Nemrégiben kapcsolatba kerültem munkatársaim egyikével, akinek vírustesztje ma pozitív eredményt mutatott. Jól vagyok, és nincsenek tüneteim" - közölte.
Hozzátette, a vonatkozó szabályoknak megfelelően a szükséges ellenőrzések elvégzésének idejére otthon marad.
Sassoli nem az első uniós vezető, akinek a közelmúltban karanténba kellett vonulnia. Néhány nappal ezelőtt Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke vonult huszonnégy órás karanténba, miután koronavírus-fertőzöttet találtak a közvetlen környezetében.
Múlt hónapban Charles Michel, az Európai Tanács elnöke is karanténba kényszerült a környezetében észlelt fertőzés miatt, aminek következtében egy héttel későbbre kellett halasztani az uniós tagállamok vezetőinek brüsszeli találkozóját.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 04. 21:48, péntek | Külföld
Áram nélkül maradt pénteken délelőtt Csehország jelentős része
Áram nélkül maradt péntek délelőtt és kora délután Csehország jelentős része - közölte az országos villamos hálózatot felügyelő vállalat (CEPS).
2025. Július 04. 20:15, péntek | Külföld
Illegális bevándorlás - Donald Trump: a mezőgazdaságban dolgozó migránsokkal kivételt lehet tenni a kitoloncolások alól
Donald Trump kivételt helyezett kilátásba a mezőgazdasági vállalkozásoknál dolgozó migránsok esetében a kitoloncolások alól - az elnök ezt a szándékát Ohio államban tartott ünnepi beszédében jelezte.
2025. Július 04. 10:57, péntek | Külföld
\"Teljes lezárásra\" tettek felhívást a szerbiai egyetemisták
A szerbiai városok teljes lezárására szólították az embereket a hónapok óta tiltakozó szerbiai egyetemisták, akik pénteken egyebek mellett Belgrád, Újvidék és Nis blokádját tervezik.
2025. Július 02. 07:46, szerda | Külföld
Donald Trump: Izrael elfogadta a hatvan napos gázai tűzszünet feltételeit
Izrael elfogadta a hatvan napos gázai tűzszünet véglegesítéséhez szükséges feltételeket - közölte Donald Trump amerikai elnök kedden.