Hírek
2023. Január 18. 17:39, szerda |
Belföld
Forrás: OMSZ
Osztrák mentősök láttak el egy férfit Budapesten

A járókelők intették le az osztrák mentőautót, amely egy idős olasz férfit szállított át a schwechati repülőtérre.
Egy 80 év körüli, olasz férfit szállított múlt héten a Schwechati Repülőtérre az egyik budapesti kórházból az az osztrák mentőegység, amelyet út közben rémült gyalogosok “intettek le” a fővárosban, mert egy turista rosszul lett az utcán - írja az OMSZ.
Az osztrák mentősök rögtön megálltak és megvizsgálták a beteget, akinél azonnali beavatkozásokra volt szükség. Megkezdték a 40 év körüli spanyol férfi ellátását, amihez a magyar mentők is perceken belül csatlakoztak. A bábeli zűrzavar ellenére az életmentők jól megértették egymást, ráadásul az ellátás is azonos protokollok mentén zajlott.
A magyar kollégák végül pótolták a külföldi mentőegység elhasznált felszerelését és miután megköszönték a segítséget, stabil állapotban szállíthatták kórházba betegüket.
A kép csak illusztráció - OMSZ
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 05. 20:27, szombat | Belföld
MÁV-csoport: további vonalakon bővül az éjszakai közlekedés a metrók üzemidő-bővítéséhez kapcsolódva
A MÁV-csoport több vasútvonalon új járatokat indít, illetve módosítja a menetrendet, szombattól bővíti az éjszakai szolgáltatást.
2025. Július 05. 14:10, szombat | Belföld
NGM: a magyar üzemanyagárak a háborús feszültség ellenére továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest
Az izraeli-iráni konfliktus lezárultával, az átmeneti megugrást követően a hazai és szomszédos üzemanyagárak is csökkenni kezdtek;
2025. Július 05. 11:02, szombat | Belföld
Axiom-4 - Kapu Tibor: egy csoda részese vagyok
Isteni élmény volt részese lenni a Grace űrhajó felbocsátásának, és az azóta eltelt valamennyi nap egy csoda, beleértve azt is, amikor először megpillantottuk a Földet
2025. Július 04. 18:39, péntek | Belföld
Orbán Balázs: indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy Magyarország nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását
Indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy hazánk nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója csütörtökön Facebook-oldalán