Hírek
2012. Április 23. 16:30, hétfő |
Helyi
Forrás: MTI
PVDSz-tiltakozás a vasúti járatritkítások miatt

A Pályavasúti Dolgozók Szakszervezete (PVDSz) tiltakozik a vasúti járatritkítások miatt és a kormányzati egyeztetések mellett aláírásgyűjtésbe kezd, többek között Dombóváron.
A szakszervezet közleménye szerint a kormányzati egyeztetés mellett a következő időszakban több helyen - Barcson, Szentlőrincen, Dombóváron és Szigetváron - lakossági aláírásgyűjtést is szerveznek a folyamatok "reális, a lakosság számára is elfogadható" rendezése érdekében.
A nem kellően átgondolt, ésszerűtlen intézkedés gazdasági és társadalmi hatásai negatív folyamatok gerjesztői, illetve táplálói lehetnek - írja közleményében a PVDSz.
A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium korábbi tájékoztatása szerint az április 15-ei vasúti és autóbusz menetrendváltozás után a korábbiakhoz képest naponta összesen mintegy 410 vonat és 30 autóbusz nem közlekedik. A párhuzamos közlekedés megszüntetésével a buszokról utasforgalmat generálnak a vonatokra, miközben az utasok számára a továbbiakban is megfelelő kínálatot biztosító vasúti és közúti szolgáltatások állnak rendelkezésre a munkába és iskolába járáshoz. A vasútvonalak mintegy felén változott a menetrend.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 21. 00:00, csütörtök | Helyi
A BestByte Dombóvár legújabb ajánlata
0% THM 6, 10, 20 hónapra!
2025. Augusztus 15. 15:00, péntek | Helyi
Bálind József-ről nevezték el a Szuhay Sportcentrum kosárlabda csarnokát
Dombóvár Város Önkormányzata képviselő-testületének döntése alapján a Szuhay Sportcentrum kosárlabda csarnokát Bálind József Sportcsarnoknak nevezték el.
2025. Augusztus 15. 10:10, péntek | Helyi
A hónap műtárgya – Fekete István Múzeum
Augusztus hónap műtárgyának Ambrus Sándor (1959-2008) néhai dombóvári szobrász, grafikus, Fekete Istvánról készített nagyméretű képét választotta a múzeum.
2025. Augusztus 14. 08:26, csütörtök | Helyi
Forgalmirend-változás lesz augusztus 19–20-án Dombóváron
Az augusztus 19–20-ára tervezett rendezvények miatt több helyen útlezárásra és forgalmirend-változásra kell számítani Dombóvár-Kertváros városrészen.