Hírek
2020. Augusztus 12. 16:46, szerda |
Sport
Forrás: infovárosok
Rallycross: Eddig 100 százalékosak vagyunk!
Győztes gumi taktikával Luigi nyerte a második versenyt is az új Hybrid rallycross sorozatban.
Máriapócson rendezték a Rallycross Ob soron következő fordulóját, ahol az idén debütáló Swift Hybrid RX Cup listavezetője, Luigi a tökéletes gumi taktikával magabiztosan nyerte meg ezt a hétvégét is:
„Hatalmas forróságban versenyeztünk mindkét nap - nyilatkozta a győztes döntő után Luigi - ami megviselte az autókat, szerelőket, de minket, versenyzőket is. Jól vettük ezt az akadályt, ahogy a többit is, ugyanis az első kifutástól fogva kisebb technikai problémákkal küzdöttünk, ezeket vasárnapra sikerült csak orvosolni, de a döntőre már rendben volt az autó.”

A Swift Hybrid RX Cup-ban, ahogy a rallycrossban, sőt, az egész autó-motorsportban limitálva van mennyi gumit használhatnak el egy hétvégén a versenyzők, így nagyon fontos, hogyan tudnak taktikázni, spórolni az edzések, előfutamok alatt a gumikkal, kinek mennyi marad a döntőre például.
„A gumi taktikánk olyan jól sikerült, hogy a döntőben négy új gumival tudtam rajthoz állni – folytatta Luigi -, így optimális versenytempót autózhattam, ezzel pedig rajt-cél győzelmet sikerült aratnom. Köszönöm az egész csapatnak illetve mindenkinek, aki azon dolgozott, hogy ez az autó célba érjen, izgatottan várjuk a folytatást!”
Két verseny után Luigi magabiztosan vezeti a bajnokságot, melynek következő állomását jövő hétvégén, az ausztriai Greinbach-ban rendezik.
Fotó: Hajóka SportFotó
- Sárosi Brúnó -


Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 24. 16:00, kedd | Sport
Férfi kézilabda MK - Az elődöntőben találkozik a Veszprém és a Szeged
A címvédő Szeged a bajnok Veszprémmel találkozik a férfi kézilabda Magyar Kupa elődöntőjében.
2026. Február 24. 07:35, kedd | Sport
Labdarúgó NB I - Tartja a lépést az ETO-val a Ferencváros
A címvédő Ferencváros 3-1-re nyert az MTK Budapest vendégeként a labdarúgó Fizz Liga 23. fordulójának hétfői zárómérkőzésén, ezzel újra három pontra van a listavezető ETO FC Győrtől.
2026. Február 23. 07:43, hétfő | Sport
Labdarúgó NB I - Látványos, hétgólos meccsen hozta el Paksról a három pontot az éllovas Győr
Az éllovas Győr izgalmas mérkőzésen 4-3-ra nyert a kupagyőztes Paks otthonában a labdarúgó Fizz Liga 23. fordulójának vasárnapi játéknapján.
2026. Február 21. 17:00, szombat | Sport
IFFHS: kupatörténeti csúcs az FTC-Ludogorec párharc
Futballhistóriai rekordot állít fel a Ferencváros és a Ludogorec azzal, hogy a mostani európai kupaszezonban, a jövő héten ötödször is találkozik egymással - írta pénteki anyagában az IFFHS.
