Városlista
2026. február 10, kedd - Elvira

Hírek

2018. Június 11. 05:00, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Rendőrök vigyázzák a kérészek táncát a Tiszán és mellékfolyóin

Rendőrök vigyázzák a kérészek táncát a Tiszán és mellékfolyóin

A Tiszai Vízi Rendészeti Rendőrkapitányság - a társhatóságokkal együttműködve - a szokásosnál sűrűbb járőrszolgálattal őrködik a kérészek biztonsága felett az idén korábban kezdődő tiszavirágzás idején.

A tiszavirág (Palingenia longicauda) védett rovarfaj, természetvédelmi értéke egyedenként tízezer forint.

A rendőrkapitányság munkatársai - a természetvédelmi őrökkel, a polgárőrség vízi tagozatával és a halászati őrökkel közösen - folyamatosan és visszatérően ellenőrzik a területet - közölte a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság az MTI-vel.

A közlemény szerint a kérész már csak a Tiszán, illetve egy-két mellékfolyóján - főként a Körösökön - lelhető fel.

A természet védelméről szóló törvény alapján tilos a védett állatfajok egyedének elpusztítása. Engedély szükséges a gyűjtéséhez, a befogásához, az elejtéséhez és a birtokban tartásához is - hívták fel a figyelmet.

A védett rovar egyedének elpusztítója szabálysértést követ el, 150 ezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható. Természetkárosítást is elkövethet, aki a rovarok telepét károsítja meg, vagy jelentős mennyiségű egyedet gyűjt - írták.

Természetkárosítás miatt kell felelnie annak is, aki a rajzásba kisgéphajóval szándékosan belehajt, és megzavarja, elpusztítja a kérészeket - közölte a megyei rendőr-főkapitányság.

Címkék: kérész, rendőr, tisza

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 10. 07:25, kedd | Belföld

Orbán Balázs: az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között

Orbán Balázs szerint az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között.

2026. Február 09. 12:00, hétfő | Belföld

MNB: a bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődött a tartalékok szerepe

A bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődnek a stabilitást erősítő tényezők, így a tartalékok szintje is, amely Magyarországon történelmi csúcson, 56 milliárd euró fölött van

2026. Február 09. 10:00, hétfő | Belföld

NGM: nincs megállapodás az Alibabával Magyarország-pótdíjról - a fogyasztók megtévesztése elfogadhatatlan

Nincs és nem is volt semmilyen megállapodás a magyar állam és az Alibaba között \"Magyarország-pótdíj\" felszámításáról, a fogyasztók félrevezetésére alkalmas gyakorlat pedig elfogadhatatlan