Hírek
2017. Április 30. 08:20, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Segít a NAV a 2015-ben veszteséget elszámoló vállalkozásoknak
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a héten fejezte be a 2015-ben veszteséget elszámoló cégek kockázatelemzését.
Mintegy ezer érintett vállalkozás mentesülhet a szankciók alól, mert a revizorok támogató eljárás keretében keresik fel az érintetteket - tájékoztatta a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) parlamenti és adóügyekért felelős államtitkára az MTI-t.
Az adóhivatal az Airbnb-hálózat magyar szállásadói és az Amerikából jövedelmet szerzők után most vállalkozások egy csoportját választotta ki kockázatelemzésre, és azoknál, akiknél a hiányosság, mulasztás oka nem szándékos adóelkerülés, adóeltitkolás volt, megindította a támogató eljárást - mondta Tállai András.
A NAV a rendelkezésére álló társaságiadó-bevallások adatai alapján leválogatta azokat a vállalkozásokat, amelyek a jogszabályban előírt szabályokat megsértve határolták el veszteségüket 2015-ben. A revizorok a jövő héttől keresik fel az érintett több mint ezer adózót, akiknek most lehetőségük nyílik arra, hogy önellenőrzés benyújtásával szankció nélkül "korrigálják" tévedésüket.
Az adóhivatal az együttműködő adózók bevallásainak javításában, önellenőrzésében is segít. A támogató eljárásban történő részvétel önkéntes, azonban érdemes kihasználni, hiszen az adóhatóság segítségével - szankció kiszabása nélkül - lehet rendezni az adóbevallást és ezzel elkerülni a későbbi hátrányos jogkövetkezményeket - jelezte az államtitkár.
Tállai András kiemelte, hogy az általa vezetett ügyfélbarát adóhivatalnak nem a bírságolás a célja, hanem az, hogy az adózókat segítse, és még az olykor hibázókat is rábírja a jogkövetésre. "Épp ezért kértem a támogató eljárás maximális kihasználását munkatársaimtól" - jegyezte meg a NAV vezetője.
A hivatal kockázatelemzői januártól folyamatosan vetik össze az adózók bevallásait a NAV rendelkezésére álló egyéb adatokkal. Az azonos típusú jövedelmet szerzőket veszik górcső alá, mint például most a veszteséget hibásan elhatároló cégeket. A kockázatelemzést az eset súlyosságától függően három eljárás követheti: támogató, ellenőrzési vagy pedig - szándékos, súlyos adócsalás esetén - büntető. Az ellenőrzés tényleges megkezdéséig pedig bárki önellenőrzéssel rendezheti a bevallását - tette hozzá Tállai András.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 16. 13:00, hétfő | Belföld
Magyarország és Szlovákia Horvátországhoz fordult az orosz kőolajszállítás lehetővé tétele érdekében
Mivel Ukrajna továbbra sem indította újra a tranzitot a Barátság kőolajvezetéken, Magyarország és Szlovákia Horvátországhoz fordult az orosz kőolajszállítás lehetővé tétele érdekében az Adria-kőolajvezetéken keresztül
2026. Február 16. 11:00, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: Marco Rubio a béke megteremtésének lehetőségéről tárgyal Budapesten
A béke megteremtésének lehetőségéről és a magyar-amerikai kapcsolatokról tárgyal majd Budapesten Marco Rubio amerikai külügyminiszter
2026. Február 16. 09:00, hétfő | Belföld
Változékony, szeles idő várható a héten, csütörtökön jelentős mennyiségű csapadék érkezhet
A hét elején lassú melegedés kezdődik, a hőmérséklet csúcsértéke 3 és 9 Celsius-fok között alakul, de elszórtan előfordulhat eső, havas eső, hó.
2026. Február 16. 07:35, hétfő | Belföld
Magyar Péter: sorsfordító pillanatban vagyunk
Sorsfordító pillanatban vagyunk, most dől el, hogy maradunk egy félelemre, gyűlöletre és lopásra épülő rendszerben, vagy visszavesszük végre a jövőnket

