Városlista
2025. augusztus 26, kedd - Izsó

Hírek

2011. December 18. 14:49, vasárnap | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Selmeczi: 'a bankszövetséggel immáron partnerek vagyunk'

Selmeczi: 'a bankszövetséggel immáron partnerek vagyunk'

Selmeczi Gabriella, a kormánypárt szóvivője szombati budapesti sajtótájékoztatóján azt mondta:

Az elmúlt időszak intézkedéssorozatával sikerült könnyíteni a devizahitelesek helyzetén. Mára gyakorlatilag minden devizahiteles problémáján tudnak segíteni, holott voltak viták, támadások.

A Fidesz szerint óriási siker a kabinet és a bankszövetség között létrejött, a devizahitelesek megsegítéséről szóló megállapodás. Mára gyakorlatilag minden devizahiteles problémáján tudnak segíteni - mondta a kormányszóvivő.
Hangsúlyozta, a devizahiteleseket érintő intézkedéseknél az alapelv a tehermegosztás volt, valamint az, hogy hosszú távú megoldás szülessen, és minden adóscsoport kapjon valamilyen segítséget.

A kormány és a Magyar Bankszövetség között létrejött megállapodásból a szóvivő kiemelte azt, hogy akinek 90 napon túli tartozása van, annak a hitelét a bank forintra váltja, a tartozása negyedét pedig elengedi. A szociálisan rászorulók ezen felül állami kamattámogatást is kapnak - tette hozzá.

A megállapodás nemcsak azért jelentős eredmény, mert mindenkinek tudnak segíteni, hanem azért is, mert 'a bankszövetséggel partnerek vagyunk immáron' - mondta Selmeczi Gabriella.

Arra a kérdésre, hogy kaptak-e olyan híreket, amelyek szerint a pénzintézetek továbbra is próbálják nehezíteni a végtörlesztők dolgát, a szóvivő azt válaszolta, még vannak ilyen jelzések, de optimisták, és remélik, e 'lassító taktikák' már csak elszigetelt esetek.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 25. 07:50, hétfő | Belföld

HM: külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon

Külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon – közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) vasárnap az MTI-vel.

2025. Augusztus 25. 07:48, hétfő | Belföld

A hét elején melegedés kezdődik és visszatér a kánikula

A hét elején melegedés kezdődik és csütörtökre visszatér a kánikula: mindenhol 30 Celsius-fok felett alakulnak a csúcshőmérsékletek, csapadék nem várható.

2025. Augusztus 25. 07:47, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország határozottan visszautasítja az ukrán elnök fenyegetőzését

A magyar kormány határozottan visszautasítja Volodimir Zelenszkij ukrán elnök fenyegetőzését, és arra szólítja fel a szomszédos országot, hogy hagyjon fel hazánk energiabiztonságának kockáztatásával

2025. Augusztus 24. 10:02, vasárnap | Belföld

Ingyenes koncertsorozattal ünnepli a Hatoslottó megújulását a Szerencsejáték Zrt.

Több mint 80 állomásos ingyenes koncertsorozatot szervez országszerte a Szerencsejáték Zrt. 2025 szeptemberétől a Hatoslottó megújulásának apropóján - tájékoztatta a nemzeti lottótársaság pénteken az MTI-t.