Városlista
2026. július 14, kedd - Őrs

Hírek

2022. Március 13. 10:02, vasárnap | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

Súlyosan megsérült a vasúti átjáróban egy szabálytalankodó autós

Súlyosan megsérült a vasúti átjáróban egy szabálytalankodó autós

Figyelmen kívül hagyta a vasúti átjáróban a tilos jelzését az 53 éves tárkányi lakos, aki súlyos sérülést okozott magának. A rendőrség most fejezte be az ügy vizsgálatát.

Az 53 éves férfi 2021. május 4-én Tárkány közelében egy vasúti átjáróhoz ért kocsijával és utasával. Az átjáró vasúti fénysorompóval volt biztosítva. A vezető azonban a figyelmetlensége miatt nem vette észre a piros jelzést és az átjáróba hajtott, majd összeütközött az éppen érkező vonattal.

A kocsi sofőrje a balesetben súlyos, míg utasa könnyebben sérült – közölte a rendőrség.

A rendőrök az 53 éves férfit később gyanúsítottként kihallgatták, ellene a közlekedés biztonsági elleni bűncselekmény miatt folytattak büntetőeljárást. A Tatabányai Rendőrkapitányság a nyomozás vizsgálati szakaszában a szükséges eljárási cselekményeket elvégezte és a keletkezett iratokat megküldte a Tatabányai Járási Ügyészségnek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 14. 11:00, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Magyarországnak joga van ellenállni és meg is fogja tenni

Ha a köztársasági elnököt erőszakkal megfosztják a hivatalától, akkor Magyarországnak joga van ellenállni.

2026. Július 14. 09:00, kedd | Belföld

Magyar Péter: a választók döntését hajtottuk végre

A választók döntését hajtotta végre a magyar Országgyűlés az alaptörvény tizenhetedik módosításával

2026. Július 14. 07:34, kedd | Belföld

Elfogadták az alaptörvény tizenhetedik módosítását

Elfogadta az Országgyűlés hétfőn az alaptörvény tizenhetedik módosítását, amelynek értelmében a hatálybalépést követő napon Sulyok Tamás köztársasági elnök megbízatása megszűnik.