Városlista
2025. október 24, péntek - Salamon

Hírek

2016. Október 09. 17:27, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Szakértő: még több magyar SIM-kártyát használhatnak fel terroristák

Szakértő: még több magyar SIM-kártyát használhatnak fel terroristák

Georg Spöttle biztonságpolitikai szakértő szerint a Magyarországon vásárolt SIM-kártyák közül még az eddiginél többet is felhasználhatnak terroristák vagy bűnözők.

Georg Spöttle az M1 aktuális csatorna vasárnapi műsorában azt mondta, a kártyák lehet, hogy külföldön vannak, akár az Iszlám Állam birtokában, ezért ha van rá mód, le kellene tiltani azokat.

Hozzátette: Magyarországon szigorítani szükséges a SIM-kártyák vásárlásának szabályait.

A Terrorelhárítási Központ szombaton azt közölte az MTI-vel, hogy összesen nyolc, a párizsi és brüsszeli merénylőkhöz köthető hívószámot azonosított be, amelyek közül hatot aktiváltak annak a hajléktalan férfinak a nevére, akinek nagyszámú magyar mobiltelefon-előfizetése volt.

Címkék: kártya, sim, telefon, terrorista

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 24. 08:36, péntek | Belföld

Október 23. - Magyar Péter: az 1956-os forradalom maga volt a csoda

Az 1956-os forradalom maga volt a csoda, mert egy sokat szenvedett nép ki merte mondani, elég volt

2025. Október 23. 08:41, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a háborús pszichózis foglyul ejtette a lengyel kormány elméjét

A háborús pszichózis foglyul ejtette a lengyel kormány elméjét - írta Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebookon.