Hírek
2018. Július 14. 18:58, szombat |
Kék hírek
Forrás: police.hu
Szándékosan gyújtogatott egy zaklató Kékcsén

A rendőrség elfogta a férfit, aki fenyegetőzött, majd felgyújtott három épületet is Kékcsén.
A Kisvárdai Rendőrkapitányság munkatársai zaklatás elkövetésének megalapozott gyanúja miatt július 11-én elfogták B. K. 43 éves kékcsei lakost. A férfi a nyomozás adatai szerint két kékcsei lakost – egyiküket több alkalommal – megfenyegetett életveszélyesen, valamint szándékosan felgyújtott három kékcsei ingatlanhoz tartozó melléképületet, amellyel a tulajdonosoknak anyagi kárt okozott és az egyik esetben a lakóházra átterjedő tűz az abban tartózkodó sértett életét és testi épségét is veszélyeztette.
A tűzesetek között, az elvégzett adatgyűjtés eredménye alapján a kisvárdai rendőrök összefüggést és szándékosságot állapítottak meg. A nyomozó csoport tagjai összehangolt tevékenységük eredményeképpen beazonosították a bűncselekmények elkövetésével megalapozottan gyanúsítható helyi lakost. Előállítását követően a férfit gyanúsítottként hallgatták ki, aki a terhére rótt bűncselekmények elkövetését beismerte és elmondta, bosszútól vezérelve gyújtogatott, mert haragos viszonyban állt az ingatlanok tulajdonosaival. A rendőrség a gyanúsítottat bűnügyi őrizetbe vette és az illetékes ügyészség felé előterjesztést tett előzetes letartóztatásának indítványozására, amit az illetékes bíróság július 12-én elrendelt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 21. 07:26, szerda | Kék hírek
Egy szék háttámlával ütötte a biztonsági őrt a győri stadionban
Az ügyészség vádat emelt egy szurkolóval szemben, aki 2024 tavaszán, egy NB II-es mérkőzésen egy széktámla élével arcon ütötte a biztonsági őrt.
2025. Május 21. 07:25, szerda | Kék hírek
Kémkedés gyanúja miatt indítványozott letartóztatást az ügyészség
A Fővárosi Főügyészség egy kémkedéssel is gyanúsított ukrán férfi letartóztatására tett indítványt.
2025. Május 20. 07:19, kedd | Kék hírek
A kerékpárosokat és motorosokat fogja ellenőrizni a rendőrség
Két napon keresztül ellenőrzi majd a rendőrség a motorosokat és a kerékpárosokat - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata hétfőn a police.hu oldalon.
2025. Május 17. 08:23, szombat | Kék hírek
A NAV 2025-től már 116 joghatósággal cserél bankszámla-információt
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) az idei évtől már 116 joghatósággal cserél bankszámla-információt - közölte a hivatal szombaton az MTI-vel.