Városlista
2026. május 27, szerda - Hella

Hírek

2011. November 16. 06:59, szerda | Belföld
Forrás: mno.hu/MTI

Szigorítanának a hitelminősítőkre vonatkozó szabályokon

Szigorítanának a hitelminősítőkre vonatkozó szabályokon

Szigorú új szabályokat javasolt az Európai Bizottság kedden a hitelminősítő intézetekre vonatkozóan.

Ugyanakkor mégsem tett olyan javaslatot, amely szerint a nemzetközi konszolidációs programmal segített országok vonatkozásában ideiglenesen fel kellene függeszteni a minősítések kibocsátását.

A javasolt rendelkezések között szerepel a hitelminősítők váltogatásának rendszere, az uniós tőzsdefelügyeleti hatóság illetékességének valamelyes növelése, az ügynökségek jogi felelősségre vonásának megkönnyítése. Strasbourgi sajtótájékoztatójáén a témáért felelős Michel Barnier biztos azt mondta, hogy a bizottság nem tett le a minősítések ideiglenes felfüggesztését célzó kezdeményezésről, de annak hivatalos előterjesztését elhalasztotta. Nem szerepel a javaslatok között egy uniós hitelminősítő ügynökség létrehozása sem, amiért már kedden bírálatok érték a brüsszeli bizottságot, mások mellett a szocialista EP-frakció részéről.

Mint ismert, kedden negatív kihatású megfigyelés alá vette az OTP Bank és az OTP Jelzálogbank besorolásait a Standard & Poor’s hitelminősítő. Múlt hét szombaton pedig negatív kihatású megfigyelés alá vette Magyarország devizában és forintban fennálló szuverén adósságának befektetési ajánlású, „BBB mínusz/A-3” szintű osztályzatait. Pénteken a Fitch Ratings rontott hazánk besorolásán. A miniszterelnök szóvivője ennek kapcsán hangsúlyozta: a magyar gazdaság teljesítménye, a kormány gazdaságpolitikája és a költségvetési számok világosan mutatják, hogy semmilyen valódi ok nincs Magyarország leminősítésére.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 27. 09:00, szerda | Belföld

Meteorológia: szerdán hevesebb zivatarok lehetnek a nyugati és a keleti határszélen

Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki szerdán a Dunántúl nyugati, délnyugati részein és az északkeleti határ közelében - derül ki a HungaroMet Zrt. keddi veszélyjelzéséből.

2026. Május 27. 07:10, szerda | Belföld

OGY - Magyar Péter: közös jelszavunk az önmérséklet

Amikor az ország bajban van, legyen a közös jelszavunk az önmérséklet! - mondta Magyar Péter miniszterelnök kedden az Országgyűlésben napirend előtt.

2026. Május 26. 10:00, kedd | Belföld

Mol: zavartalan a hazai kerozinellátás, biztosított a repülőterek működése

A magyarországi repülőgépüzemanyag-ellátás stabil és zavartalan - reagált a Mol a sajtóban megjelent légi közlekedést és a kerozinellátást érintő hírekre hétfőn.