Hírek
2018. Július 01. 08:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Történelmi csúcson a háztartások betétállománya
Történelmi csúcsra, 8116,8 milliárd forintra emelkedett április végére a háztartások betétállománya, és 9,1 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbi mennyiséget
- ismerteti a csütörtöki Világgazdaság a Magyar Nemzeti Bank (MNB) statisztikáira hivatkozva.
A lakossági - vagyis az önálló vállalkozók betétei nélkül számolt - állomány 7797,8 milliárd forintot ért el a negyedik hónapban, ez éves alapon 8,5 százalékos emelkedés.
A lakossági betétek mennyiségének emelkedése a látra szóló és a folyószámlabetét-állomány megugrásának köszönhető: a lekötetlen pénzek volumene ugyanis 17,4 százalékkal, 5222,2 milliárd forintra emelkedett egy év alatt. Ezzel szemben a korábban az eszközosztály legnagyobb részét adó, éven belüli időtávra lekötött betétek állománya 11,8 százalékkal, 1599,1 milliárd forintra zsugorodott az áprilisig számolt 12 hónapban, és 14,1 százalékkal, 75,1 milliárd forintra csökkent az egy és két év közötti időtartamra lekötött pénz mennyisége is - olvasható a gazdasági napilapban.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 23. 10:00, szombat | Belföld
Tiszaújvárosi robbanás - Hernádi Zsolt: üzemi baleset történt
A Mol tiszaújvárosi üzemében üzemi baleset történt, külső beavatkozásnak nem látták nyomát - hangsúlyozta a Mol elnök-vezérigazgatója péntek délután a helyszínen tartott sajtótájékoztatón.
2026. Május 23. 09:03, szombat | Belföld
Tiszaújvárosi robbanás - Hegedűs Zsolt: két sérültet hazaengedtek a miskolci kórházból
A Mol tiszaújvárosi üzemét érintő robbanásban megsérültek közül két személyt hazaengedtek a miskolci kórházból, hárman még megfigyelés alatt állnak, az ő állapotuk stabil
2026. Május 22. 12:00, péntek | Belföld
Gajdos László: nem érkezik több azbeszt tartalmú kőzet Ausztriából
Péntektől leállítja az azbeszt tartalmú kőzet Magyarországra irányuló értékesítését az osztrák cég - közölte az élő környezetért felelős miniszter csütörtökön a Facebook-oldalára feltöltött videóban.
2026. Május 22. 09:00, péntek | Belföld
Napos, száraz, nyáriasan meleg idő várható a pünkösdi hosszú hétvégén
Napos, száraz, nyáriasan meleg idő várható a pünkösdi hosszú hétvégén, a csúcshőmérséklet a 30 Celsius-fokot is megközelítheti. A szél többfelé lesz élénk, olykor erős

