Hírek
2014. Augusztus 06. 10:35, szerda | Helyi sport
Tóth Lilié a legjobb Tolna megyei helyezés

A felnőtt atlétikai bajnokságban Tolna megye legjobb felnőtt eredményét a csaknem 16 éves Tóth Lili Anna érte el
Az új székesfehérvári atlétikai centrum adott otthont ebben az évben a felnőtt atlétikai bajnokságnak. Tolna megye legjobb felnőtt eredményét a csaknem 16 éves Tóth Lili Anna érte el.
Lili számára ez a verseny az Ifjúsági Olimpiai Játékok előtti utolsó hivatalos megmérettetés volt. A Kínában augusztus 16-án kezdődő világversenyen 2000m akadály versenyszámban kvalifikált versenyző a felnőtt bajnokságon 1500m síkfutásban indult. 1100m-ig versenyben volt a dobogós helyezésért. Bíztató futással nagyszerűen helyt állt a felnőtt mezőnyben. 4:34,08 idejével a negyedik helyen végzett. Ez helyezésben és időeredményben is előrelépés a múlt évihez képest. Különösen jó teljesítmény azért, mert atléta nyelven szólva Fazekas Gáspár tanítványa „munkából futott”.
Bízunk benne, hogy augusztus 21-én Nanjingban a 2000m akadály előfutamában Lili csúcsformában rajtol majd a döntőbe jutásért.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 24. 07:33, szombat | Belföld
HM: látványos bemutatók és szórakoztató programok lesznek a Városligetben a hétvégén
Különleges programokkal várják most hétvégén a Városligetben mindazokat, akik testközelből szeretnének megismerkedni a honvédelemmel; a honvédelem napja és a gyermeknap programjai minden korosztály számára felejthetetlen élményt ígérn
2025. Május 24. 07:32, szombat | Életmód
Rovarinvázió miatt átmenetileg bezár a Pannonhalmi Főapátsági Könyvtár
Rovarinvázió miatt az év végéig nem lesz látogatható a Pannonhalmi Főapátsági Könyvtár - jelentették be egy budapesti sajtótájékoztatón csütörtökön.
2025. Május 24. 07:30, szombat | Külföld
Lavrov: irreális, hogy a Vatikánban legyen az orosz-ukrán tárgyalások következő fordulója
Lesz következő fordulója Oroszország és Ukrajna tárgyalásainak, de irreális, hogy ezt a Vatikánban tartsák meg, a találkozó idejéről és helyszínéről még nem döntöttek
2025. Május 24. 07:30, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: az idei év végére elkészül a Budapest-Belgrád vasútvonal modernizálása
Az idei év végére elkészül a Budapestet Belgráddal összekötő vasútvonal modernizálása, a két ország fővárosa így gyakorlatilag karnyújtásra kerül egymástól