Városlista
2025. július 2, szerda - Ottó

Hírek

2019. Január 16. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: mti

Tovább nőhet idén a cégalapítások száma

Tovább nőhet idén a cégalapítások száma

A cégbírósági adatok alapján tavaly 27 647 vállalkozás jött létre, de ennél több szűnt meg. Az idén nőhet a cégalapítások száma - derül ki az Opten keddi közleményéből.

A céginformációs szolgáltató elemzése szerint 2018-ban a kereskedelem volt a cégalapítások legnépszerűbb területe, 6243 vállalkozás létesült ilyen tevékenységgel. Az építőiparban 5017 vállalkozást alapítottak, 2972 új cég szakmai, tudományos, műszaki tevékenységgel, 1989 társaság pedig adminisztratív és szolgáltatást támogató tevékenységgel kezdte meg a működését. A feldolgozóiparban 1673 vállalkozás létesült 2018-ban, vendéglátásban és szálláshelykiadásban 1658 új cég érdekelt - írták.

A területi eloszlásban továbbra is a fővárosra jut a legnagyobb arány. A tavalyi cégbírósági bejegyzések szerint Budapest 48,2 százalékos részesedésétől a vidéki nagyvárosok jelentősen lemaradtak: Debrecenben 466, Szegeden 437, Pécsen 325, Nyíregyházán 320, Győrben 311 új vállalkozás jött létre 2018-ban.

Címkék: cég, cégalapítás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld

Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó

Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal

2025. Július 01. 07:38, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a Pride nem büszkeség, hanem balítélet

2025. Július 01. 07:33, kedd | Belföld

Hitelt kell felvennie a Fővárosnak

A fővárosi önkormányzat ez évi költségvetésének kiigazításáról döntött a Fővárosi Közgyűlés hétfő esti rendkívüli ülésén, a módosítás részeként húszmilliárd forinttal emelik a fővárosi önkormányzat folyószámla-hitel

2025. Június 30. 07:36, hétfő | Belföld

Nagy István: ingyen biztosítja a kormány a gazdáknak az öntözővizet

A kormány ingyenesen biztosítja a gazdák számára az öntözővizet azzal, hogy mintegy 10 milliárd forintnyi összegben átvállalja a vízdíj árának megfizetését a gazdálkodóktól