Hírek
2016. Július 05. 18:00, kedd |
Helyi
Forrás: Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság
Trükkös faárusok

A bűncselekmények megelőzése érdekében a Dombóvári Rendőrkapitányság kéri, hogy fontolják meg a kedvezőnek tűnő, a piaci árnál alacsonyabb árról szóló ajánlatokat.
A tüzifa árának drasztikus emelése arra kényszeríti a vásárlók nagy részét, hogy olcsóbb beszerzési lehetőségek után nézzenek. Nem csak a fűtési szezonban, hanem az év minden szakában jelen vannak a trükkös faárusok, akik plakátokon, hirdetési újságokban kínálják a kereskedelmi árnál jóval olcsóbb „kiváló” minőségű portékájukat. Csak egy telefonszámot adnak meg a hirdetéseikben, az áru értékesítését pedig helyszínre szállítással vállalják.
A tüzelőt házhoz viszik, de a megrendelt mennyiségnél jelentősen kevesebb, vagy
sokkal rosszabb minőségű fát szállítanak le. Előfordulhat, hogy lopásból származó fát értékesítenek, amelyet később a rendőrség lefoglalhat.
A bűncselekmények megelőzése érdekében a Dombóvári Rendőrkapitányság kéri, hogy fontolják meg a kedvezőnek tűnő, a piaci árnál alacsonyabb árról szóló ajánlatokat.
-Fontos, hogy megbízható forrásból vásároljanak tüzelőt és a vásárlás részleteit
mindig pontosan tisztázzák!
-Lényeges, hogy a megrendelésben erdészeti, vagy sima köbméter szerepel, ugyanis egy erdészeti köbméter, valamint egy sima köbméter között jelentős különbség van.
1 erdészeti köbméter = 1,75 normál köbméter = 1 köbméter színtiszta fa
1 normál köbméter = 0,57 erdészeti köbméter = 0,57 köbméter tiszta fa
- Tisztázzák azt is, hogy milyen fajtájú a fa, illetve, hogy rönk vagy ömlesztett formában szállítják!
- A megrendelést és az árat rögzítsék írásos formában is!
- Tisztázzák azt is, hogy a szállítás, valamint a rakodás költségét az ár tartalmazza-e, vagy azt külön kell megtéríteni!
- Fokozott óvatossággal járjon el az utcán, vagy ingyenes újságban hirdető vállalkozótól történő rendelés esetén! Ne feledje, a piaci ár alatt kínált áru mindig gyanús!!!
- Megrendeléskor előre egyeztessék a kiszállítás időpontját, és lehetőleg kérjék olyan családtag vagy szomszéd segítségét a lerakodáshoz, aki jártas a tüzelőanyagok vásárlásában!
- Az árat illetően mindig köbméterben egyezzenek meg!
- Kérjék el a szállítólevelet, kereskedői engedélyt!
- Csak akkor fizessék ki a fát, ha megnézték, hogy olyan minőségű, amilyet szerettek volna és a jelenlétükben le is mérték az átadott mennyiséget, mely annyi, amennyiért fizettek!
- Ha lakóhelyükre rendelik a fát, idegeneket ne engedjenek be a házba! Mielőtt megérkeznek, készítsék elő a vételárat és ne a szállítók szeme láttára vegyék elő megtakarított pénzüket!
- Kifizetés során az átadott címletekre nagyon figyeljenek, azt számlálva adják át, így elkerülhetik, hogy a csaló azt állíthassa, hogy ezer forintost kapott tízezer forintos helyett!
- Minden esetben jegyezzék fel az árusok gépkocsijának rendszámát, típusát, színét!
- Figyeljék meg jól az árust, egy jó személyleírás sokat segíthet a felderítésben!
- Ha úgy ítélik meg, hogy kevesebb a fa mennyisége, mint amennyit mondanak, kérjék meg az eladót, hogy a gépkocsit a legközelebbi mérleggel ellátott helyen (TÜZÉP, fatelep) mérjék le. Ha ebbe nem egyezik bele, álljanak el az üzlettől, írják fel a tehergépkocsi rendszámát és hívják a rendőrséget (112; 107)
Ellenőrző mérésre az alábbi címeken van lehetőség:
- Dombóvár, Földvár u. 35. Új Ház Centrum Webépker Kft. telephelyén Telefon: 74/814-700 vagy 06-70/382-0648
- Dombóvár, Gyár u. 7. Raab Karcher telephelyén.
Telefon: Bogyó Ottó 06-30/520-7400.
Amennyiben az Ön sérelmére bűncselekményt követtek el, soron kívül értesítse a Rendőrséget a 107-es vagy 112-es telefonszámon!
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 03. 14:00, kedd | Helyi
Agrárfórumot szervez a Dombóvári Gazdakör
A rendezvény helye: Dombóvár, Földvár utca 16/A, City Catering, ideje: 2025 június 11. (szerda) 10.00 – 12.00 óráig.
2025. Június 02. 11:45, hétfő | Helyi
Átadták a „A jövő tűzvédelme” című alkotói pályázat díjait
Május 31-én az önkéntes tűzoltók 2025. évi versenyén zárult díjátadóval az Országos Tűzmegelőzési Bizottság „A jövő tűzvédelme” című alkotói pályázat területi fordulója.
2025. Május 30. 08:38, péntek | Helyi
Második lett a dombóvári tűzoltók csapata a szakmai versenyen
Május 28-án, Szekszárdon rendezték meg a Tolna vármegyei tűzoltó szakmai versenyt, amelyen a vármegye tűzoltó-parancsnokságainak öt legjobb csapata mérte össze tudását az országos döntőbe jutásért.
2025. Május 29. 13:46, csütörtök | Helyi
Mozgás Receptre Dombóváron is
Dombóvár hivatalosan is csatlakozott a Mozgás Receptre elnevezésű országos programhoz.