Hírek
2018. Május 07. 16:14, hétfő |
Helyi
Forrás: Dombó Média
Új vezetője van a Helytörténeti Gyűjteménynek
Müller Ádám, a Helytörténeti Gyűjtemény vezetője nemrégiben távozott posztjáról, helyére pedig pályázaton választották ki az új muzeológust.
A Földi István Könyvtár működtetésében lévő intézmény élére május elején Varga B. Zsuzsanna került, aki a Szegedi Tudományegyetemen szerzett régész diplomát és eddig a felsőoktatási intézmény régészeti tanszékének munkatársaként dolgozott. Dombóvári kötődése van, ugyanis 2016 óta részt vett a Dombai család egykori várának a feltárásában, a Kapos-folyó árteréből enyhén kiemelkedő területen található falmaradványoknál talált „bosnyák kerámiákat” azonosította be. A szakember megállapította, hogy a török hódoltság idején a Balkánról betelepült délszláv lakosság hozta magával azokat a cserépedényeket, melyek darabjait a föld felső rétege évszázadokon keresztül rejtette.
Az új muzeológus nagy elánnal vetette bele magát a munkába. Azt szeretné, ha az idén megújult Helytörténeti Gyűjtemény rendszeresen szolgálna az érdeklődők számára olyan érdekességekkel, melyek nemcsak a helyiek és a környékbeliek, hanem az idelátogató turisták figyelmét is felkeltenék.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 19. 18:00, szerda | Helyi
Álláshirdetés Dombóváron: irodai adminisztrátor, irattáros
Dr. Csoboz Elemér Végrehajtói Irodája irodai adminisztrátor és irattáros munkatársakat keres dombóvári munkavégzéssel
2025. November 19. 12:31, szerda | Helyi
Ebösszeírás Dombóváron
Dombóvár Város Önkormányzata 2025.11.15-12.15-ig végzi az ebösszeírást, mely önbevallásos módszerrel történik, ezért az „Ebösszeíró adatlap” beszerzése az ebtulajdonosok kötelessége. Kivágható a 47. heti Szuperinfóból!
2025. November 19. 10:00, szerda | Helyi
A BestByte Dombóvár legújabb ajánlatai
Best ajánlatok november 20-december 1-ig! Csapj le a legújabb akciókra!
2025. November 18. 14:00, kedd | Helyi
Buzánszky Jenő életpályája előtt tisztelegtek a dombóvári gimnáziumban
Berki Zsolt ötletgazda kezdeményezése alapján 2025. november 7-én hetes rúgó versenyt szerveztek a dombóvári gimnáziumban az 5-8. évfolyam fiú tanulói számára.

