Hírek
2015. Október 19. 13:15, hétfő |
Belföld
Forrás: Lenger Varga Péter
Újabb fokozott rendőrségi akció – a traffik ismét élesítve
Október 20-tól egy hónapon át fokozottan figyelik a rendőrök a munkaterületeknél a sebességhatárok, a gyorsforgalmi utakon pedig a jobbra tartási kötelezettség betartását.
Idén már négy olyan balesetet okoztak a közlekedők, amelyben megsérültek a közúti munkaterületeken dolgozók. Az egyik eset halálos áldozatot is követelt. Az anyagi kár is jelentős: megrongálódott 20 munkaeszköz, köztük kisteherautók és kombinált gépek.
A Magyar Közút Nonprofit Zrt. és az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) együttműködésében egyebek közt ezekért ellenőrzi kiemelten a rendőrség a szabályok betartását az utakon létesített munkaterületeken.
Az akció egy hónapon át zajlik: a munkaterületeknél a sebességhatárokat, a gyorsforgalmi utakon pedig a jobbra tartási kötelezettség betartását figyelik az egyenruhások.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 02. 10:14, péntek | Belföld
Változékony idő várható az új év első hétvégéjén
2026. Január 02. 10:12, péntek | Belföld
NAV: elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok
Már elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csütörtökön az MTI-t.
2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld
Már több mint 20 ezer fiatal jutott lakáshoz az Otthon Start Programnak köszönhetően
2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint az 1. héten megtartott ötös lottó számsorsoláson, a Szilveszteri Szuperlottón a következő számokat húzták ki:

