Városlista
2025. augusztus 19, kedd - Huba

Hírek

2015. November 02. 07:38, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Várhatóan az év végi kiskereskedelmi forgalom is bővülni fog

Várhatóan az év végi kiskereskedelmi forgalom is bővülni fog

A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) várakozásai szerint a novemberi és decemberi kiskereskedelmi forgalom is meghaladja majd az előző év azonos időszakit.

Lenner Áron, a szaktárca belgazdaságért felelős helyettes államtitkára az M1 aktuális csatornán vasárnap este azt mondta, a kiskereskedelmi forgalom bővülése trendszerű, 26 hónapja folyamatosan növekszik, ezért nincs ok kételkedni abban, hogy az év végi adatok is jól alakulnak.

A háttérben a helyettes államtitkár szerint az áll, hogy a gazdaság bővülésével és a reálbérek növekedésével párhuzamosan többet vásárolnak az emberek.

Kiemelte, hogy az online kiskereskedelem 28 százalékkal bővült, ennek oka, hogy az emberek már megszokták a megbízható online boltokat.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 19. 07:53, kedd | Belföld

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre - közölte a közlekedési vállalat az MTI-vel hétfőn.

2025. Augusztus 19. 07:51, kedd | Belföld

Kapu Tibor: 45 év után újra megmutattuk a tehetségünket a világnak

Mi, magyarok az ország minden tájáról, különböző intézményekből, különböző hátterekkel és tapasztalattal, de egyező céllal és hivatástudattal elértük azt, hogy 45 év után újra megmutassuk a tehetségünket a világnak

2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld

Az államtitkár szerint az új lakáshitel árkorlátai megakadályozzák az ingatlanok drágulását

A fix 3 százalékos lakáshitel programjának árkorlátai meg fogják akadályozni az ingatlanok drágulását a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára szerint.

2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter telefonon beszélt Szergej Lavrovval

Az amerikai külügyminiszter-helyettes után, tegnap este Szergej Lavrov orosz kollégámmal is - aki személyesen volt jelen az alaszkai csúcstalálkozón - váltottam pár szót telefonon - írta a külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldal