Hírek
2015. Április 16. 18:32, csütörtök |
Belföld
Forrás: onlinejogsebesz.hu
Végrendelkezés ügyvédnél – jogász válaszol
Amennyiben ügyvédnél végrendeletet készíttetek, abból hány példány készül, illetve kik kapnak belőle?
Kérdés:
Tisztelt Jogsebész!
Amennyiben ügyvédnél végrendeletet készíttetek, abból hány példány készül, illetve kik kapnak belőle? Előre is köszönöm a választ!
Válasz:
Tisztelt Kérdező!
Semmi sem korlátozza a végrendeletek számát, és arra sincs szabály, hogy kik kapják, kiknek kell megküldeni. Én általában egy eredeti példányt juttatok a végrendelkezőnek, kap a végrendeleti örökös is, továbbá egy eredeti okirat marad az ügyvédnél nem selejtezhető iratként. Mivel a szerződés szabadság általános elve kiterjed az egyoldalú nyilatkozattételi szabadságra is, korlátlan számban készíthető ilyen irat /a másolat semmire sem jó/.
A problémára nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.
A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.
Ne feledje, joga van kérdezni!
Tisztelettel:
dr. Matúz György ügyvéd
onlinejogsebesz.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 02. 13:00, csütörtök | Belföld
Kármán András: már elérhető a 2027-es költségvetés tervezésének tájékoztatója
A 2027-es költségvetés tervezéséhez kapcsolódó tájékoztató már elérhető.
2026. Július 02. 09:00, csütörtök | Belföld
Velkey György László: Szijjártó Péter kétmilliárd forintért bérelt magánrepülőgépeket tavaly
Szijjártó Péter volt külügyminiszter tavaly több mint kétmilliárd forint értékben bérelt magánrepülőgépeket \"a magyar adófizetők pénzéből\" - írta a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Július 02. 06:46, csütörtök | Belföld
Katasztrófavédelem: nyugaton és keleten is vihar okozott károkat
Az ország nyugati és keleti felén is károkat okozott a vihar szerda délután, Győr-Moson-Sopron, Vas, Zala, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében sok helyen kérik a tűzoltók segítségét
2026. Július 02. 06:43, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: a kormány döntött a százezer forintos iskolakezdési támogatásról
A kormány döntött a százezer forintos iskolakezdési támogatásról - közölte a miniszterelnök Facebook-oldalán.

