Városlista
2026. május 18, hétfő - Erik, Alexandra

Hírek

2011. Október 04. 07:41, kedd | Belföld
Forrás: ELTE

Évi 8 millió abortuszt hajtanak végre Kínában

Évi 8 millió abortuszt hajtanak végre Kínában

Évi nyolc millió abortuszt hajtanak végre Kínában egy friss felmérés szerint, ráadásul a beavatkozáson átesett nők fele nem először választja a terhesség megszakítást.

A fenti adatokat a China Medical Association hozta nyilvánosságra a napokban egy friss felmérés részeként. A kutatás szerint az abortusz magas száma azzal magyarázható, hogy sok kínai fiatal nincs tisztában a születésszabályozás módszereivel. A kutatás eredményei szerint a válaszadók 88 százaléka rendelkezik téveszmékkel a nem kívánt terhesség elkerülésének módjairól. A kínai egészségügyi szervezet adatai szerint sokan hiszik például, hogy az abortuszt követően a nő hosszabb ideig nem tud újra teherbe esni, miközben az esetek háromnegyedében az érintettek fele egy héten belül újra fogamzóképessé válik.

A fentiek tekintetében a szakértők szerint nem annyira meglepő eredmény, hogy a művi terhesség megszakítások fele esetében a gyermek védekezés nélküli szexuális együttlét során fogant, és csak az esetek 2 százalékában van szükség a beavatkozásra egészségügyileg indokolt okokból.

A China Medical Association felhívta a figyelmet arra, a meddőségtől szenvedő nők 90 százaléka korábban átesett egy vagy több abortuszon, ráadásul az ilyen beavatkozás a kihordott terhességek esetében növeli a koraszülés és vetélés esélyét. A szakértők szerint különösen fontos lenne, hogy a fiatalok tájékozódjanak a megbízható fogamzásgátló módszerekről, és a születésszabályozást az egészséges életmód részeként alkalmazzák.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 18. 11:00, hétfő | Belföld

A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem fontosságát hangsúlyozták az Élet menete szónokai

A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem, valamint az emlékezés fontosságát hangsúlyozták az Élet menete rendezvény szónokai vasárnap délután Budapesten.

2026. Május 18. 10:00, hétfő | Belföld

Magyar Péter: Gulyás Gergely és Rétvári Bence jogászkodni próbáltak, de nem értenek a dologhoz

Gulyás Gergely és Rétvári Bence jogászkodni próbáltak, de \"16 év kormányzás után sem értenek a dologhoz\"

2026. Május 17. 12:00, vasárnap | Belföld

Havasi Bertalan kicsinyesnek nevezte Magyar Pétert

Az utolsó fillérik kéri a végkielégítését, mivel az jár.