Hírek
2013. Augusztus 10. 07:00, szombat |
Helyi
Forrás: dr. Kriston Vízi József
Zágrábtól Pécsig - A MÁV Dél-dunántúli jubileumáról
A Dombóvári Városszépítőket még ez év tavaszán kérte fel a MÁV Pécsi Területi Igazgatósága arra, hogy működjenek közre a centenáriumára készülő nagy múltú szervezet programjaiban.
Ezek közül az egyik kiemelkedő eseménynek számít az a vasúttörténeti kiállítás, amelyet dr. Kriston Vízi József forgatókönyve alapján s Pókay Zoltán területi forgalmi szakértővel együtt egy jól szervezett munkacsoport készített el a nagy népszerűségnek örvendő pécsi Árkád Üzletközpontban.
Kertész Tamás, Erdős Gábor és Herczeg Gyula rendszerezésével, valamint az Apáczai Csere János Középiskola 9. évfolyamosainak nyári gyakorlatosai segítségével került kiválasztásra az az anyag és installáció, amely a Dombóvári Csomópont számos dolgozójának révén került helyére röviddel ezelőtt. Így már semmi akadálya nem volt a végleges elrendezésnek, amelyben a két (múzeumi és vasút-kapcsolati) szakember mellett Bordi Anna, Rajna Melinda és Schnetz János dombóvári múzeum-barátok, valamint Németh Tibor pécsi dekoratőr együttműködése révén született meg az egy hétig, augusztus 14-én késő esti nyitva tartó, látványelemekkel teli interaktív kiállítás e fontos egysége. A tablók szintén Dombóváron, Varsányi Gyula reklám-stúdiójában készültek.
A kiállítás megnyitásával egy időben a Palatinus City Center Bartók Béla terem adott otthont a jubileumi megemlékezésnek, melynek során egy tanulmánykötetet is bemutattak Imre Lászlóné és Dr. Majdán János szerkesztésében. A CD-melléklettel ellátott, 320 oldal terjedelmű kiadványban több dombóvári szerző, így pl. Harangozó László és Gáspár István is jegyez izgalmas összefoglalót.
A reggeltől későestig nyitva tartó, klimatizált üzletház földszintjén a Máv-Start pultjánál a Múzeum Megálló névre keresztelt Dombóvári Vasúti Gyűjtemény – különböző címletű – pártoló jegyei is megvásárolhatók.
dr. Kriston Vízi József
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 07. 13:00, szerda | Helyi
Csalók 12,6 millió forintot utaltattak el egy dombóvári asszonnyal, hogy a pénze „biztonságban” legyen
Háromszor csapták be sikerdíj ígéretével
2026. Január 07. 08:00, szerda | Helyi
Letartóztatták a dombóvári orvost késsel fenyegető férfit
A férfi a rendelőben egy kinyitott zsebkéssel hadonászva megfenyegette az ügyeletes orvost és annak asszisztensét Dombóváron.
2026. Január 06. 08:00, kedd | Helyi
Dr. Jóházi Erika dombóvári háziorvosi rendelőjének új telefonszáma jan. 1-től
Január 1-től új telefonszámon érhetik el Dr. Jóházi Erika háziorvosi rendelőjét Dombóváron: 06-30/299-2304
2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi
Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik
Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.













