Hírek
2012. Február 28. 15:00, kedd |
Helyi
Forrás: dr. Kriston Vízi József
Zárul a gyógyító borbély kiállítása, még nem éget a napfény

115 évvel ezelőtt született, és immár húsz éve nincs közöttünk Széles Lajos, a gyógyító borbély, a világhírnévre szert tett, az égési sérüléseket kiválóan gyógyító magyar termék, a Naksol és Irix oldatok feltalálója.
Az anatómia, valamint a természet kincsei iránt gyermekkora óta élénken érdeklődő ifjú - több ezer közép-európai sorstársával együtt - az 1920-as évek közepén Dél-Amerikában próbált szerencsét. Széles úr (Don Louis) és felesége közel negyven boldog és termékeny évet töltöttek Uruguayban, majd „kalandvágyból” hazatértek a létezni akaró szocializmus idején.
Tudását, kincsét hozta haza kis hazájának s itt, Tolna és Somogy megye határvidékén, majd Dombóváron kezdte újra összeállítani a Vitray-Szegvári televíziós alkotópáros és segítőik által a közvélemény elé, majd - végül is, bár igen sok küzdelem árán - a mindennapi gyógyászatban sikerre vitt világszabadalmat.
A Dombóvári Helytörténeti Gyűjteményben csaknem egy évig állott az örökösök, a Dombóvári Városszépítők, a szülőfalu (Nak, a gyógyító rózsák faluja) és a PannonPharma Kft. összefogásával készült kiállítás, amely március 4-ikével bezár. Stílszerűen a helyiek által indított népszerű foglalkozás-sorozat, a Dombóvári Herbárium aktuális összejövetele alkalmával búcsúztatják a Maecenas-díjjal is elismert nagyszerű vidéki parasztember emlékkiállítását.
dr. Kriston Vízi József
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 11. 09:24, péntek | Helyi
Dombóváron keletkezett a legtöbb lakástűz az első félévben Tolnában
Vármegyénkben 2025 első félévében 73 lakóépület gyulladt ki, 13 százalékkal kevesebb, mint 2024 első hat hónapjában.
2025. Július 10. 08:11, csütörtök | Helyi
Lebukott a kapospulai autótolvaj
Társa biztatására, brahiból kötötte el a 16 éves fiú Dombóvárról a Suzukit.
2025. Július 09. 08:39, szerda | Helyi
Sikeresen megszervezték idén is a Balaton kerülő retro kismotorozást
Az elmúlt hétvégén IX. alkalommal tartották meg a már szokásos, éves Balaton kerülő túrát többnyire Babettákkal és egyéb más kis retro mopedokkal.
2025. Július 07. 14:53, hétfő | Helyi
Súlyos sérüléses baleset történt Dombóváron
Július 4-én egy autós Dombóváron a Vörösmarty utcában a Pannónia út irányába közlekedett, amikor a kereszteződésben az autó vezetője nem adta meg az elsőbbséget és kihajtott a védett úton közlekedő kocsi elé.