Városlista
2026. február 20, péntek - Álmos

Hírek

2020. Április 14. 08:51, kedd | Belföld
Forrás: infovárosok

Akadt dolguk a rendőröknek húsvét hétvégéjén

Akadt dolguk a rendőröknek húsvét hétvégéjén

Közzétette a húsvét hétvégéjének baleseti, bűneseti, országos statisztikáját a rendőrség.

Magyarország területén április 10-én 0 és április 13-án 24 óra között a rendőrök 95 személyi sérüléses közúti közlekedési baleset helyszínén intézkedtek, melyből 6 balesetben 6 személy vesztette életét, 25 súlyos és 64 könnyű sérüléssel végződött.

Az egyenruhások összesen 607 személyt fogott el, közülük 73-at az ellenük érvényben lévő körözés alapján, 442-et bűncselekmény elkövetésén értek tetten. 522 személyt állítottak elő, köztük 247 főt bűncselekmény elkövetésének gyanúja miatt és további 37 személyt ittas vezetés gyanúja miatt. Biztonsági intézkedést 422 esetben történt.

A rendőrök és a katonák 5 főt megakadályoztak az ország területére történő belépésben a magyar-szerb határon, 12 jogellenesen tartózkodó külföldit pedig feltartóztattak és átkísértek az ideiglenes biztonsági határzáron – részletezte a rendőrség.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 20. 11:00, péntek | Belföld

Hideg idő - Hófúvásra és havazásra figyelmeztet a meteorológia pénteken

Havazásra és hófúvásra kell számítani pénteken a nyugat-dunántúli vármegyékben - figyelmeztetett a HungaroMet Zrt. az MTI-hez pénteken eljuttatott veszélyjelzésében.

2026. Február 20. 07:15, péntek | Belföld

Orbán Viktor: azok zárták el a Barátság kőolajvezetéket, akik fölrobbantották az Északi Áramlatot

Azok zárták el a Barátság kőolajvezetéket, akik fölrobbantották az Északi Áramlatot: ezek az ukránok

2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld

Akkumulátoralkatrész-gyárhoz riasztották a tűzoltókat Debrecenben

Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az MTI-t.

2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld

843 kilométer közút felújítását tervezik idén

A burkolathibák javítása folyamatos, és ha az időjárás engedi, hamarosan elkezdődhetnek a teljes körű útfelújítási munkák is - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szerdán az MTI-vel.