Városlista
2025. augusztus 20, szerda - István

Hírek

2017. Március 24. 10:00, péntek | Helyi
Forrás: www.facebook.com/dombomedia.hu

Az idei borok minősége a korábbi évjáratokhoz képest is jónak mondható

Az idei borok minősége a korábbi évjáratokhoz képest is jónak mondható

Idén 34. alkalommal rendezte meg a Dombóvári Kertbarát Egyesület a város és környéki boros gazdák számára szokásos borversenyét, amelyre összesen 96 db borminta érkezett.

A borverseny célja ezúttal is a borosgazdák munkájának megmérettetése, értékelése és szakmai segítségnyújtása, továbbá a kistérség borkultúrájának további növelése.

Az idén 36 gazda hozta el borait a versenyre. Fehér borokból 39 db, rozé borokból 12 db, vörösborokból 44 db, gyümölcsborokból 1 db érkezett a megmérettetésre.

A borok bírálatát és értékelését egy nagy tapasztalattal rendelkező szakképzett borászokból álló zsűri végezte, akik véleménye szerint a borok minősége a korábbi évjáratokhoz képest is jónak mondható. Az idei borok mind színanyagban, tisztaságban, illatanyagokban, íz- és zamatanyagokban, ízharmóniában gazdagok voltak – mondta Kovács János az egyesület elnöke.

A borász kifejtette, természetesen az idei megmérettetésen is fordultak elő, technológiai, borkészítési, borkezelési és tárolási hibák, amelyeknek a kiküszöböléséhez a borszakértők szakmai tanácsokat adtak a gazdák számára.

A megmérettetés során a 39 fehérborból 22 arany, 9 ezüst, 8 bronz, a 44 db vörösborból 19 arany, 14 ezüst, 11 bronz, a 12 db rozé borból 5 arany, 3 ezüst és 4 bronz, az 1 gyümölcsbor (meggy bor) pedig 1db arany minősítést kapott.

Az összesített eredmények alapján 2017-ben az év borásza címet Király Gábor (6 mintával 6 arany éremmel) nyerte el.
Az év fehérbora címet Tolnai János Chardonnay borával, az év vörösbora címet Kertész János Cabernet Franc, míg az év rozé bora címet szintén Kertész János Kékfrankos rozé nedűjével érdemelhette ki. További eredményt elérő borosgazdák: Tevesz Tamás 6 mintából 5 arany, 1 ezüst, Kovács János 5 mintából 4 arany, 1 ezüst és Böröcz István 5 mintából 3 arany, 2 ezüst érmet vihetett haza.

Az eredményhirdetést a résztvevők jó hangulatban zárták, amit egy hajnalig tartó farsangi bál követett.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 15. 15:00, péntek | Helyi

Bálind József-ről nevezték el a Szuhay Sportcentrum kosárlabda csarnokát

Dombóvár Város Önkormányzata képviselő-testületének döntése alapján a Szuhay Sportcentrum kosárlabda csarnokát Bálind József Sportcsarnoknak nevezték el.

2025. Augusztus 15. 10:10, péntek | Helyi

A hónap műtárgya – Fekete István Múzeum

Augusztus hónap műtárgyának Ambrus Sándor (1959-2008) néhai dombóvári szobrász, grafikus, Fekete Istvánról készített nagyméretű képét választotta a múzeum.

2025. Augusztus 14. 08:26, csütörtök | Helyi

Forgalmirend-változás lesz augusztus 19–20-án Dombóváron

Az augusztus 19–20-ára tervezett rendezvények miatt több helyen útlezárásra és forgalmirend-változásra kell számítani Dombóvár-Kertváros városrészen.

2025. Augusztus 11. 15:13, hétfő | Helyi

Termőre fordult a göllei kertészmérnök által nemesített szőlő

A Gölle könnyei szőlőfajtát a Budapesten élő, 1933-ban Göllében született Dr. Sipos Lajos gépész- és kertészmérnök, nemesítő állította elő, aki a dombóvári gimnáziumban érettségizett 1951-ben.