Városlista
2025. október 24, péntek - Salamon

Hírek

2014. December 11. 08:38, csütörtök | Helyi
Forrás: Erdősné Fedeles Zita

Bíró Dávid arany minősítést szerzett az országos "Regösök húrján" vers- és prózamondó versenyen

Bíró Dávid arany minősítést szerzett az országos

2014. november 29-én a Magyar Versmondók Egyesülete Budapesten a TEMI Fővárosi Művelődési Házban rendezte meg a „Regösök húrján” vers- és prózamondó verseny országos gáláját.

Bíró Dávid, a Dombóvári Belvárosi Általános és Alapfokú Művészeti Iskola 6.b osztályos tanulója június 1-jén a nagyatádi regionális versenyen 1. helyezést ért el, így részt vehetett a színvonalas gálaműsoron, ahol még nagyobb közönség előtt bizonyíthatta rátermettségét.

A rangos szakemberekből álló zsűriben helyet foglalt többek között Wiegmann Alfréd versszínházi alelnök és Dr. Lutter Imre, a Magyar Versmondók Egyesületének ügyvezető elnöke is. Az 1. kategóriába 56 diákot hívtak meg az ország különböző területeiről, illetve a határon túlról. Két művet kellett a gyerekeknek vinniük, s választhattak, hogy melyiket adják elő a népes mezőnyben.

Dávid Fekete István Édesapám című szépprózai művét tolmácsolta oly meggyőzően, átéléssel, szélsőséges érzelmeket közvetítve, hogy előadásával arany minősítést szerzett.

A tehetséges fiú felkészítője Erdősné Fedeles Zita.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 24. 09:00, péntek | Helyi

Szent Lukács-napi elismeréseket adtak át a dombóvári kórházban

A Dombóvári Szent Lukács Kórház kiváló dolgozóit ismerték el az évek óta hagyományosan megrendezésre kerülő Szent Lukács-napi ünnepségen.

2025. Október 23. 10:00, csütörtök | Helyi

Diákok Fekete István nyomában, a Dél-Zselicben

Az író születésének 125. évfordulóján, idén is vetélkedőre gyülekeztek a 7-8. osztályos általános iskolai csapatok.

2025. Október 22. 13:21, szerda | Helyi

50 éves lett a Dombóvári Szivárvány Óvoda

A jeles évfordulót színes programokkal ünnepelték meg az intézményben.

2025. Október 22. 08:20, szerda | Helyi

A dombóvári tűzoltók csapata első helyen végzett a lépcsőfutó versenyen

Nagy Kornél, a Kurdi Önkéntes Tűzoltó Egyesület tagja idén első alkalommal nyerte meg „abszolút kategóriában” a lépcsőfutó bajnokságot összetettben, továbbá sorozatban harmadszor lett „Lépcsőfutó Magyar Bajnok".