2024. május 14, kedd - Bonifác

2019. Július 04. 08:00, csütörtök | Helyi
Forrás: Dombó Média

Egy érmet és számos értékes helyezést szereztek a fiatal úszók

Miskolcon a Kemény Dénes Városi Sportuszodában rendezték meg június 28-án és 29-én a VIII. Országos Delfin Bajnokságot, melyen mindkét dombóvári klub képviseltette megát.

A 2009-ben és 2010-ben született gyerekek legjelentősebb hazai seregszemléjén a Dombóvári Sportiskola Egyesület három versenyzője lépett rajtkőre, míg a Dombóvári Úszó Egyesületből egy fiatal ugrott medencébe.
A legjobb eredményeket az előbbi klub tehetsége, László Florina érte el, aki a 9 éves lányok mezőnyében a 200 méteres mellúszásban ezüstérmet szerzett, 100 méteres mellúszásban negyediknek rangsorolta magát, az 50 méteres mellúszásban pedig az ötödik helyen ért célba.
Az utóbbi egyesületet képviselő Klotcz István Alex az 50 méteres gyorsúszásban a hatodik lett, a 100 méteres gyorsúszásban hetedikként zárt. Ők ketten, valamint az ugyancsak a DSI-ben készülő Szaka Szabolcs és Vida Bence a többi versenyszámban a középmezőnyben végzett.
Az 54 klub rangsorában a Dombóvári Sportiskola Egyesület 16 ponttal a 27. helyet, a Dombóvári Úszó Egyesület 5 ponttal a 36. helyet érdemelte ki.