Hírek
2015. November 25. 07:56, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Egyre több a munkabaleset

A munkabalesetek száma 9,4 százalékkal nőtt az első háromnegyed évben az előző esztendő azonos időszakához képest
- olvasható a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) munkafelügyeleti főosztályának kedden közzétett jelentésében, amely a tárca honlapján olvasható.
Az év első kilenc hónapjában 14 247 dolgozó vált három napnál hosszabb időre munkaképtelenné munkabaleset következtében. A tavalyi év azonos időszakában 13 022 munkavállalót ért munkabalesetet.
Az adatok szerint 50 munkabaleset halálos kimenetelű volt a január-szeptemberi időszakban, 2014 első kilenc hónapjában ugyanennyien haltak meg munkabaleset miatt.
A legtöbb baleset - szám szerint 1805 - Budapesten történt, majd Pest megye következik 1415, Fejér megye 1030 balesettel. A legkevesebb baleset Tolna és Zala megyében fordult elő, 237, illetve 282 regisztrált eset volt.
A balesetek közül több mint 4700 a 250 munkavállalónál kevesebb alkalmazottat foglalkoztató vállalatoknál fordult elő. A leginkább érintett korcsoport a 35-44 éveseké, a 14 247 munkabalesetből 3684 köthető ehhez a korosztályhoz.
A gépiparban az év első kilenc hónapjában 2986 munkabaleset volt, a feldolgozóiparban 2493, a szállítás, raktározás, posta, távközlés területén dolgozók körében pedig 1866. Az építőiparban 542 munkabaleset történt a január-szeptemberi időszakban, azonban ezek közül 15 halálos kimenetelű volt.
A felügyeleti szervek az év első kilenc hónapjában 33,2 millió forint munkavédelmi és 2,04 millió forint eljárási bírságot szabtak ki - ismerteti a jelentés.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 23. 09:59, szombat | Belföld
KSH: Tovább zuhant a beruházások teljesítménye Magyarországon
A beruházások volumene 2025 II. negyedévében a nyers adatok szerint 8,0 százalékkal elmaradt az előző év azonos időszakitól.
2025. Augusztus 23. 09:57, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: legalább öt napig el fog tartani az orosz kőolajtranzit helyreállítása
Legalább öt napig el fog tartani a kőolajtranzit helyreállítása a Barátság vezetéken, amelyet ismét ukrán légicsapások értek - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken a Facebookon.
2025. Augusztus 23. 09:56, szombat | Belföld
Az Eurostat szerint javult az egészségügyi hozzáférés aránya Magyarországon
2025. Augusztus 22. 07:43, péntek | Belföld
Újraindul a vasúti személyszállítás Bukarest és Kijev között
A Bukarest és Kijev közötti vasúti személyszállítás újraindításáról állapodott meg Románia és Ukrajna - jelentette be Ionel Scriosteanu, a bukaresti közlekedésügyi minisztérium államtitkára.