Hírek
2017. Október 27. 07:33, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Él a nigériai kalózok által elrabolt magyar tengerész

Él és a körülményekhez képest jól van az a magyar tengerész, akit nigériai kalózok raboltak el kedden - közölte a Terrorelhárítási Központ (TEK) főigazgatója az M1 aktuális csatornán csütörtökön.
Hajdu János elmondta, csak a magyar túszról számolhat be felelősséggel, de az ő állapotáról megerősített információk vannak.
Arra a kérdésre, hogy mit tehet ilyenkor a TEK, felsorolta: perceken belül felállt egy krízisközpont a szervezetnél, együttműködnek a Külgazdasági és Külügyminisztériummal, valamint felvették a kapcsolatot minden olyan társszervvel és szolgálattal, amelynek a segítségére szükség van. Nemzetközi team vesz részt a tárgyalásokon jelenleg - tette hozzá.
"Minden olyan helyet elfoglaltunk ma térben a világban, ahol hozzá tudunk járulni ahhoz, hogy sikeresen hazahozzuk ezt a magyar embert" - közölte.
Jelezte azt is, minden olyan információt megadnak az érintett családjának, amely átadható, és segít átvészelni ezt az időszakot.
Hajdu János kitért arra is: először azt kell megtudni egy olyan tárgyalásnál, mint a mostani, hogy azokkal tárgyalnak-e, akiknél valóban túszok vannak, azokkal, akiknél a magyar túsz is ott van, ez megtörtént az elmúlt 48 órában, innentől kezdve lehet minden másról beszélni. Arra a kérdésre, hogy mennyi időbe telhet a túsz kiszabadítása, a TEK főigazgatója úgy válaszolt, azt gondolja, egy-két hónap reális idő lehet erre, hat hónapnál elhúzódó ügyről lehet beszélni.
A Reuters brit hírügynökség kedden számolt be arról, hogy hat embert raboltak el egy német konténerhajóról Nigéria partjainál. A Peter Doehle Schiffahrts KG hajózási társaság közölte, hogy kalózok támadták meg a hajót szombaton, amikor Nigéria egyik kikötőjéhez közelített, és hat embert vittek magukkal a legénységből. Emberrablók fogva tartják őket Nigériában.
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán sajtótájékoztatón elmondta, a helyi és a német hatóságok megerősítették, hogy egy magyart is elraboltak a nigériai kalózok.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.
2025. Április 07. 07:29, hétfő | Belföld
Időközi: Nagy arányú ellenzéki győzelem Mosonmagyaróváron
A szavazatok 78 százalékát szerezte meg a tavaly megválasztott polgármester által támogatott jelölt.
2025. Április 07. 07:00, hétfő | Belföld
Két tiszai településen a Fidesz jelöltje diadalmaskodott
Tiszakécskén és Tiszafüreden is a nagyobbik kormánypárt jelöltje nyerte az időközi önkormányzati választást. Mindkét településen egy haláleset miatt kellett kiírni a szavazást.
2025. Április 06. 08:15, vasárnap | Belföld
ORFK: a magyar-osztrák határon szombattól egyes határátkelőhelyeken szünetel a határforgalom
Szombat 0 órától szünetel a határforgalom egyes határátkelőhelyeken a magyar-osztrák határon, a működő határátkelőhelyeken hosszabb várakozási időre lehet számítani