Városlista
2025. szeptember 17, szerda - Zsófia

Hírek

2018. Január 19. 21:51, péntek | Belföld
Forrás: mti

Először nyert díjat magyar sör egy cseh sörversenyen

Először nyert díjat magyar sör egy cseh sörversenyen

Három bronzérmet nyert a békésszentandrási Szent András Sörfőzde Európa egyik legrangosabb szakmai sörversenyén, a Csehországban megrendezett nemzetközi World Beer Idolon

- tájékoztatta a kézműves főzde pénteken közleményben az MTI-t. Magyarországról egyedül a 25 éve alapított Békés megyei főzde nyert el díjat a Monarchista fantázianevű imperial pilsner, a valódi gyümölcsből készült Málnás Búza és a limitált kiadású, Earl Grey teás karácsonyi főzete, az Esthajnal '17 söreivel - írták.

A World Beer Idol nemzetközi sörversenyt harmadik alkalommal rendezték meg a csehországi Slanyban. Idén 17 ország mintegy 50 főzdéje több mint kétszáz sörrel nevezett, 10 arany-, 13 ezüst- és 28 bronz díjat osztott ki a neves sörkritikusokból, független sörfőzőmesterekből, újságírókból és szakmai oktatókból álló zsűri.

A díjazottak többek között francia, belga, német, norvég, spanyol, cseh és dán sörfőzdék közül kerültek ki. Az egyedüli "gyémántot" a belga Huyghe Brewery sörfőzde Delirium Tremens strong ale-je nyerte.

A Szent András Sörfőzde portfóliójában 14 féle sörtípus található, amelyet szezonális különlegességekkel egészítenek ki. Ők készítették Magyarország első valódi gyümölcsből készült meggyes sörét. A negyedszázados jubileumát ünneplő, 2011-ben az év sörfőzdéjének választott kézműves manufaktúra mintegy 30 nemzeti és nemzetközi elismerést nyert már.

Címkék: cseh, díj, magyar, sör, sörverseny

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt

Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta

2025. Szeptember 17. 07:31, szerda | Belföld

Orbán Viktor: egy korszak véget ért

Annak a korszaknak vége van, amikor azt tudtuk mondani, hogy tőlünk nyugatra minden jó, és semmi mást nem kell csinálni, mint lemásolni azt, ami ott történik

2025. Szeptember 17. 07:29, szerda | Belföld

KSH: a bruttó átlagkereset 693 700 forint volt, 9,0 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit

Júliusban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 693 700, a nettó átlagkereset 479 500 forint volt.

2025. Szeptember 17. 07:27, szerda | Belföld

OKF: a fűtési szezon közeledtével érdemes próbafűtést végezni

A közelgő fűtési szezon előtt, még a hidegebb időjárás beállta előtt érdemes otthon próbafűtést végezni, amelynek során időben kiderülhetnek az esetleges meghibásodások, és el lehet végeztetni a szükséges javításokat